Merko Ehitus uuendab 71 miljoni eest Keila alajaama

Annika Matson 28. veebruar 2008, 11:27

Merko Ehitus tegi soodsaima pakkumise Keila
110kilovoldise alajaama renoveerimiseks, lubades selle ehitada 70,8 miljoni
krooniga ning võitis konkursi.

"Merko Ehitus on kokku pannud kompetentse meeskonna, mis on suuteline pakkuma ka kõrgepinge alajaamade osas nö "võtmed kätte" lahendust, alates alajaama projekteerimisest kuni seadistamiseni," ütles Merko Ehituse juhatuse liige Veljo Viitmann. Tema sõnul muutuvad selliste projektide tulemusena elektrivõrgud ja inimeste varustatus elektriga stabiilsemaks nendes paikades, kus oma aja ära elanud alajaamad on siiani probleeme valmistanud.

Merko Ehitus on peatöövõtjana rajanud alajaama Viru-Nigula tuulepargi juures möödunud aasta jaanuaris ja 2007. mais anti tellijale üle Ülejõe alajaam Tartus. Samaaegselt on ettevõttel töös veel Ülemiste alajaama renoveerimine, Aseri alajaama rekonstrueerimine ning Aulepa alajaama ehitus.

Uuendustööde käigus viiakse 1974. aastal valminud ja tänaseks aegunud Keila alajaam vastavusse kaasaegsete nõuetega, teatas firma. Alajaama uuendustööde lõpp on planeeritud 2009. aasta novembrisse. Tehtavad tööd parandavad elektrivõrgu töökindlust ning piirkonna elektrivarustust.

Põhivõrgu osas ehitatakse välja uus 110kV jaotusseade, trafod paigaldatakse keskkonnariski vähendavatele uutele vundamentidele ja rajatakse uus juhtimishoone. Samuti tehakse töid OÜ-le Jaotusvõrk kuuluvas alajaama osas ning hanke mahtu kuulub ka Televõrgu AS-i tellimusel uue 60-meetri kõrguse sidemasti paigaldamine.
Hankele laekus kokku 4 pakkumist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. May 2008, 09:54
Otsi:

Ava täpsem otsing