Tallinna pseudovõitlus kasiinodega

11. märts 2008, 07:16

Tallinna keskerakondliku linnavalitsuse
kasiinodevastane kampaania on nagu võitlus iseendaga - lõviosa sel sajandil
jagatud uute mängusaalide tegutsemislubadest on kooskõlastanud Keskerakond
ise.

Tallinna linnavalitsus teatas eelmisel nädalal, et soovib jõulisemalt piirata uute hasartmängukohtade avamist ning jälgida, et need ei paikneks laste- ega haridusasutuste läheduses.

Enamikule pealinna uutest mängusaalidest on viimase seitsme aasta jooksul kooskõlastuse andnud praegugi võimul olev Keskerakond. Suur osa neist paikneb laste- ja haridusasutuste vahetus läheduses. Nüüd, vähem kui aasta enne pikisilmi oodatud uue hasartmänguseaduse rakendumist ning natuke rohkem kui aasta enne kohalikke valimisi on lokkava kasiinonduse piiramine linnavalitsusele oluliseks küsimuseks saanud.

"Mis seal salata, enne seda oli linna poliitika kasiinode suhtes oluliselt leebem, sest temaatika on teravalt üles tõstetud just viimasel aastal. Varem ei olegi sellele nagu tähelepanu pööratud ja probleemi nähtud," tunnistas Tallinna linnavalitsuse hasartmängukohtade komisjoni juht Jaanus Mutli, kelle sõnul teeb linnale muret, et kasiinosid on praeguseks liiga palju saanud.

Mitmele uuele mängusaalile on linnavalitsus eelmiste aastate jooksul rohelise tee andnud, ei osanud Mutli öelda. "Me pole selles võtmes üldse asja vaadanud," jäi hasartmängukohtade komisjoni esimees vastuse võlgu.

73% viimase seitsme aasta jooksul Tallinnas avatud 63 mängusaalist ehk 46 mängukohta on saanud rohelise tule keskerakondlikult linnavalitsuselt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. March 2008, 07:18
Otsi:

Ava täpsem otsing