Paet tahab Serbiat Euroopa Liitu

30. märts 2008, 12:50

Eile Sloveenias toimunud Euroopa Liidu
välisministrite mitteametlikul kohtumisel avaldas välisminister Urmas Paet
lootust, et Serbia liigub Euroopa Liidu suunas.

Hommikusel diskussioonil, kuhu oli külaliseks kutsutud ka Serbia välisminister Vuk Jeremic, keskenduti poliitilisele olukorrale Serbias ning Serbia Euroopa Liidu perspektiivile, teatas Välisministeeriumi pressitalitus.

„Serbial on regioonis oluline roll ning loodetavasti jätkab Serbia lähenemist Euroopa Liidule,” sõnas Paet ning lisas, et Euroopa Liidul on selge valmisolek koostööks Serbiaga. Välisminister rõhutas, et mais toimuvad erakorralised parlamendivalimised on Serbia tulevikku silmas pidades määrava tähtsusega. „Serbia ees seisab valik kiirema Euroopa suunalise integratsiooni või arenguvõimaluste ahenemise vahel,” sõnas Paet.

Veel rääkisid välisministrid Euroopa Liidu politsei-ja justiitsmissioonist Kosovos, kus osalevad ka Eesti eksperdid. „On oluline, et Kosovo missioon lähetatakse vastavalt planeeritud ajakavale ning see saaks tegutseda kogu Kosovos, sealhulgas riigi põhjaosas,” sõnas Paet. Kohtumine jätkus Lääne-Balkani arengute aruteluga, millel osalesid ka Kosovo peaminister ning Horvaatia, Bosnia ja Hertsegoviina, Makedoonia, Montenegro, Albaania ja Türgi välisministrid. „Eesti toetab nende riikide liikumist Euroopa suunal,” kinnitas Paet. Välisminister avaldas lootust, et peagi saab võimalikuks stabilisatsiooni- ja assotsiatsioonilepingu sõlmimine Euroopa Liidu ning Bosnia ja Hertsegoviina vahel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. July 2008, 16:35
Otsi:

Ava täpsem otsing