Kaitseministeerium kuulutas välja 810 miljonilise hanke

03. aprill 2008, 10:27

Kaitseministeerium kuulutas välja esimese
ja kõige mahukama 810 miljoni kroonise ehitushanke Ämari lennubaasi liiklusala
renoveerimiseks.

Tegemist on seni kalleima kaitseministeeriumi ehitushankega, teatas ministeerium.

Hanke käigus renoveeritakse ja ehitatakse välja lennubaasi lennurada, ruleerimisteed, tuledesüsteemid, perroonid ning lennukite püüdursüsteemid. Ehitushanke hinnanguliseks mahuks on 810 miljonit krooni, mis moodustab 70 protsenti Ämaris lennubaasis NATO ja Eesti ühisrahastamisel tehtavate tööde mahust.

Ämari lennubaasi renoveerimine peaks lõppema 2011. aastal ning siis on baas võimeline vastu võtma transpordilennukeid kui ka tegutsema õhuturbehävitajate baasina. Samuti on Ämari lennubaasi arendamine oluline vastuvõtva riigi toetuse (Host Nation Support, HNS) seisukohast.

NATO ja Eesti kaasfinantseerimisel Ämari lennubaasis tehtavate renoveerimistööde kogumahuks kujuneb kuni 1,5 miljardit krooni, millest NATO osa moodustab 0,5 miljardit.

Lisaks juba lõppenud liiklusala projekteerimishankele korraldas kaitseministeerium eelmisel aastal ka lennubaasi hooldusala ja kütuserajatise projekteerimishanked. Praeguseks on mõlema projektide tehnilistele lahendustele ja maksumuskalkulatsioonidele saadud NATO-poolne heakskiit. Liiklusala projektid said heakskiidu juba eelmise aasta suvel, hooldusala projektid käesoleva aasta märtsis ning lennubaasi kütuserajatise projekt on NATO vastavas komitees päevakorras aprillis. Ämari lennubaasi hooldusala ning kütuserajatise ehitushanked korraldatakse käesoleva aasta teises pooles.

Liiklusala hange on avatud ka NATO liikmesriikide firmadele ning selle korraldamisel lähtub kaitseministeerium NATO infrastruktuurihangetele seatud reglemendist.

Kaitseministeeriumisse oodatakse 25. aprilliks hankest huvitatud ettevõtete avaldusi, mille alusel väljastatakse mais ametlik hankedokumentatsioon. Pakkumiste esitamise tähtaeg on 2008. aasta juunis, täpne kuupäev täpsustatakse hankedokumentides.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. April 2008, 17:25
Otsi:

Ava täpsem otsing