Sõõrumaa ja Niinemäe võitlevad Tallinna prügi pärast

Mariliis Pinn 22. aprill 2008, 08:34

Üleaedse Urmas Sõõrumaaga Põhja-Eesti
jäätmete põletamise nimel võistlev Iru elektrijaam nõuab Tallinnalt lepingut
linna prahi ahju ajamiseks alates 2011. aastast.

Eesti Energia tütarettevõte Iru Elektrijaam soovib saada pealinnalt kinnitust, et linn veab 2011. aasta novembrist tava- ja olmejäätmed olemasoleva koostootmisjaama juurde kavandatavasse jäätmepõletusplokki ja nii loodab ettevõte saada jala lõplikult jäätmepõletusäri ukse vahele, jättes mängust välja Urmas Sõõrumaa Väo karjääri plaanitava prügipõletusjaama, kirjutas postimees.ee.

Tallinn hoidub veel üht või teist firmat eelistamast, kuid abilinnapea Deniss Boroditši sõnul sooviks linn saada osalust ettevõttes, mis Põhja-Eesti jäätmetest energiat toodab.

Iru Elektrijaam käib Sõõrumaa osalusega BEN Energyst suure sammu võrra eespool, kuna viimasel on läbimata keskkonnamõjude hindamise etapp, lisaks ei luba ka Tallinna detailplaneering ega hoonestusõigus rajada jäätmepõletusjaama samale krundile puidu- ja turbapõletusjaamaga, Sõõrumaa ettevõttel kuluks kõige optimistlikuma prognoosi järgi ehituse alustamiseni vähemalt aasta.

Iru Elektrijaam on hanke jäätmeploki ehituseks juba välja kuulutanud. «Selge, et kaks jäätmepõletusjaama turule ei mahu,» tõdes Iru Elektrijaama juhataja Toomas Niinemäe, kes linnale tehtud ettepanekut lähemalt kommenteerida ei soovinud.

Sama meelt on ka BEN Energy juht Marko Allikson: «Tallinnas tekib aastas umbes 170 000 tonni prügi, millest osa saab taaskasutada prügi sorteerimisega – see jätab masspõletamisele veelgi väiksemad mahud.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. August 2008, 08:07
Otsi:

Ava täpsem otsing