Pankrottide arv suureneb

30. aprill 2008, 07:34

Aasta esimeste kuudega on Harju ning Pärnu
maakohtule esitatud pankrotiavalduste hulk eelmise aasta sama perioodiga
võrreldes märgatavalt suurenenud.

Kui eelmisel aastal esitati Harju maakohtusse esimese kolme kuuga 72 avaldust, siis tänavu on neid juba 119. Pärnus olid vastavad numbrid 12 ja 29.

"Tööd on juurde tulnud küll. Tegevusalade lõikes on firmasid seinast seina. Ehitussektoris on pankrotte suhteliselt palju," rääkis pankrotihaldur Veli Kraavi. Põhjusena tõi ta välja majanduse üldise jahenemise.

Pankrotihaldur Ly Müürsoo lisas loetellu väiksemad kauplused ja puhastusfirmad. "Hea ehitaja või pagar ei pruugi alati olla hea ettevõtja," selgitas ta. Majandusbuumi ajal loodud ettevõtted satuvad majanduse jahenedes raskustesse. Peale selle on Müürsoo sõnul suurenenud teadlikult pankrotti lastud firmade hulk, mille põhjuseks on juhatuse liikmete kasvanud teadlikkus.

Teisalt on ka pahatahtlikke pankrotte, mille arv küündib Kraavi hinnangul kuni kolmandikuni kõikidest pankrottidest.

Pankrotihaldurid tõid näitena firmad, kellel on rendiruumid ning liisinguautod, ka arvutid on renditud, ehk sisuliselt ollakse varatud. Halduri tööks jääb töötajatele töötukassast hüvitiste väljaküsimine. "Pealemakstud pankrot," iseloomustas Müürsoo sellist tööd.

Ehitustehnikat rentiva ning müüva Cramo Estonia ASi tegevdirektori Ivar Valdmaa sõnul nende firma ei tunneta, et väikeste ehitusfirmade pankrottide tõttu oleks probleeme arvete tasumisega. "Meie kliendid on väga korralikud olnud," lausus ta.

Pankrotihaldurite sõnul on neil aga tööd piisavalt ning nähakse, et pankrottide arv edaspidi suureneb. "Õnneks on majanduslangus," lõpetas Müürsoo jutu pankrotihaldurite ütlusega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. November 2008, 07:29
Otsi:

Ava täpsem otsing