Annijerv plaanib ettevõtlusest puhata

Mariliis Pinn 19. mai 2008, 15:37

Peeter Annijerv müüs oma osaluse OÜs
Kaurits, 14% ostis sellest Eesti Ehituse tütarettevõte AS Aspi ja 10% teine
eraisikust osanik Mati Kalme.

Peeter Annijerv sõnul on ta selles vallas 20 aastat tegutsenud ja nüüd on aeg natuke mõtteid korrastada ja ennast tuulutada.

„Suvel plaanin puhata, et sügisel taas ettevõtlusega tegelema asuda,“ ütles äsja ettevõttes osaluse müünud mees.

Konkreetsed plaanid veel puuduvad. Ka saadud raha kulutamise plaan puudub. „Raha panen teise raha juurde, kui nii piltlikult öelda, et säilitada seda ettevõtluseks,“ lisas ta.

Annijerv plaanib jätkata ehituse vallas, sest on seda õppinud.

Teine eraisikust osanik Mati Kalme ütles aripaev.ee-le, et ta ostis 10% juurde, kuna hing on asja sees. „Ma töötan, olen tegevjuht edasi ja ei plaani minna lambaid kasvatama,“ lisas ta.

Omanikku vahetanud osa nimiväärtus on 840 000 krooni.

Teedeehitus- ja mullatöömasinate rendiga tegeleva firma OÜ Kaurits eraisikust omanik müüs oma osaluse Eesti Ehituse tütarettevõttele Aspi.

19. mail 2008 sõlmisid AS Aspi ja OÜ Kaurits eraisikust osanik 14% osaluse müügilepingu, mille tulemusel suuredab Aspi oma osaluse OÜs Kaurits 66%ni. Osade omandiõigus läheb lepingu kohaselt üle 20. mail, teatas Eesti Ehitus börsile. Omanikku vahetava osa nimiväärtus on 840 000 krooni.

OÜ Kaurits tegeleb on teedeehitus- ja mullatöömasinate rendiga, samuti ehitab alltöövõtu korras infrastruktuuri. Eesti Ehitus tahab kasvatada mõju ehitusseadmete renditurul, kuid tehing ei avalda olulist mõju Eesti Ehitusele kui kontsernile ega ole käsitletav olulise osaluse omandamisena.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. May 2008, 13:39
Otsi:

Ava täpsem otsing