BÖRS: Aasia autotootjaid rõhub seotus USA-ga

26. mai 2008, 12:14

Aasia börsid langesid kuue nädala
madalamale tasemele, kõik regiooni indeksi 10 tööstusharu kukkusid.

Ettevõtete tulu kärbivad üha kõrguvad toormaterjalide hinnad ja tarbijate aeglustuv kulutamine, kirjutab Bloomberg.

Autotootjatest kaotas Nissan Motorsi aktsia, kui Merrill Lynch langetas selle reitingut ostusoovituselt hoiusoovitusele. Põhjuseks USA börsi langus ning Nissani tugev seotus USA turuga. Samuti kukkusid Jaapani autotootjate Honda, Toyota ja Daihatsu Motor aktsiad.

Käibe järgi maailma suurima rehvitootja Bridgestone'i aktsia kukkus, kui kautšuki futuurid tõusid 28 aasta kõrgeimale tasemele.

Hiina mobiilsideoperaatori China Mobile aktsia langes, kui Hiina valitsus avaldas ümberkorralduste plaani, et aidata ettevõtte väiksemaid konkurente.

Täna langesid kõik Aasia võrdlusindeksid, välja arvatud Malaisia. Hiina CSI 300 indeks kukkus 2,9% ja Jaapani Nikkei 225 oli sulgemisel 2,3%-ga miinuses. Laiem Topix indeks langes 2,4%, 1 344,18 punktini, kui indeksi kõik 33 tööstusharu langesid. Tai Set indeks kaotas 2,2%.

Koshi Kumagai, BNP Paribas analüütiku sõnul on inflatsioon äärmiselt suur probleem, kuna see vähendab kasumimarginaale. Kumagai väitel ei näe nad põhjust ostmiseks lähemal paaril kuul, lisaks on peamised võrdlusindeksid langusteel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. June 2008, 09:54
Otsi:

Ava täpsem otsing