Vooglaid saab börsilt vastuse juuni alguses

27. mai 2008, 11:56

Tallinna börs esitas Märt Vooglaiu
firmale Manutent OÜ võlakirjade noteerimiseks lisatingimusi, mis tuli esitada
hiljemalt 23. maiks. Oma lõplikust otsusest annab aga börs teada 3. juunil.

Tallinna börs pidas Manutendi võlakirju liiga riskantseteks ning esitas nende noteerimiseks lisatingimusi. Vooglaiu sõnul on Manutent aga kõik tingimused täitnud ning Tallinna börs põhimõtteliselt ei taha järjekordset kinnisvaraga seotud ettevõtet.

"Me oleme taotlenud võlakirjade börsilesaamist alates eelmise aasta oktoobrist, noteerimisest peale. Ja kui te tahate seda kirjavahetust kommenteerida, siis ma arvan, et Tallinna börs on üks "vahva" asutus, mis tegelikult on teinud kõik selleks, et jumala pärast ühtegi kinnisvaraga seotud ettevõtet..." oli Vooglaid eelmise nädala alguses ärritunud.

Tallinna börsi pressiesindaja kinnitusel on Manutent esitanud kõik täiendavalt nõutud dokumendid.

Tallinna börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjon otsustas 16. mail, lähtudes hinnangust, mille kohaselt oleks OÜ Manutent võlakirjade noteerimisest keeldumine tema majanduslikust olukorrast, turupositsioonist, tegevusvaldkonnast ja muudest asjaoludest tingituna vajalik investorite kaitseks, kuid täiendavate tingimuste täitmisel on võimalik rahuldada OÜ Manutent taotlus ja noteerida tema võlakirjade pakkumiskava tingimuslikult börsi võlakirjade nimekirjas järgmiselt:

1. Noteerida OÜ Manutent pakkumiskava alusel emiteeritud/emiteeritavad võlakirjad tingimuslikult börsi võlakirjade nimekirjas tingimusel, et OÜ Manutent esitab hiljemalt 23. mail 2008. a börsile:
a) audiitori kinnituse OÜ Manutent jätkusuutlikkuse (ingl - going concern) kohta järgneva 12 kuu jooksul;
b) Peterburis ehitatava hotelli müügilepingu, või selle olulised tingimused, millest nähtuks, et septembris toimuva võlakirjade lunastamise lunastusmaksete tegemiseks on vahendite olemasolu tagatud;
c) piisava selgituse OÜ Manutent 2007. a müügitulu jaotuse kohta objektide lõikes koos kinnitusega need andmed esimesel kauplemispäeval läbi börsisüsteemi avalikustada;
d) OÜ Manutent kinnituse selle kohta, et ta on teadlik, et reguleeritud turul kaubeldava väärtpaberi emitent peab oma majandustegevust ja aruandlust korraldama piisava läbipaistvusega, tagades investorite informeerituse kõigist olulistest emitendiga seotud asjaoludest;
e) aruande, mis sisaldab teavet ülalnimetatud tingimuste täitmise kohta.

2. Komisjon annab hinnangu ülalkirjeldatud tingimuste täitmise kohta 3. juunil 2008, tehes sellekohase otsuse.

3. Punktis 1 kirjeldatud tingimuste täitmisel jõustub tingimuslik noteerimisotsus programmi alusel igakordselt emiteeritavate väärtpaberite suhtes selleks reglemendis ettenähtud korras, kui on täidetud börsi reglemendi osas väärtpaberite noteerimisnõuded selleks sätestatud tingimused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. May 2008, 13:36
Otsi:

Ava täpsem otsing