Carlsberg: Saku nimi jääb Sakuks

Agnes Ojala 01. juuli 2008, 16:55

Seoses eile saabunud teatega, et Carlsberg
viib Saku Õlletehase Tallinna börsilt ära, ning sellele järgnenud
kommentaaridega teatab Carlsberg täna, et Saku nimi jääb endiselt Sakuks.

Kuna Carlsberg omandas 28. mail Saku Õlletehases valitseva mõju ehk sai 75,01% Saku aktsiate ainuomanikuks ning seetõttu tekkis Carlsbergil vastavalt seadusele ülejäänud aktsiate ülevõtmispakkumise tegemise kohustus, seisis teates.

Carlsbergi poolt tehtud ülevõtmispakkumise tulemustel jääb väikeaktsionäride osakaal Saku Õlletehase aktsiate omanike seas vaid 7,6% suuruseks ja tervelt 17,4% väikeaktsionäridest otsustas oma aktsiad Carlsbergile ära müüa.

„See näitab, et väikeaktsionärid näevad Carlsbergi parema Saku Õlletehase omanikuna kui seda on paljud väikeinvestorid,“ ütles Carlsberg Grupi meedisuhete direktor Jens Peter Skaarup.

Skaarupi sõnul on õlu Eestis tugev just kohaliku ja rahvusliku brändina, seetõttu on Carlsberg huvitatud, et Saku Õlletehas jääks ka edasipidi Eesti parimaks ja suurimaks õlletootjaks.

„Me ei näe vajadust muuta Saku firma ega brändide nimesid,“ sõnas Skaarup.

„Suurde, rahvusvahelisse ja maailma viie suurema õlletootja hulka kuuluvasse Carlsberg Gruppi kuuludes on Saku saanud olulise strateegilise investori, kelle kogemused ja mõju aitavad Sakul oma positsioone tugevalt kodumaise ja rahvuslikku uhkust kandva kaubamärgina veelgi kindlustada,“ märkis Carlsbergi meedisuhete direktor.

Samuti kinnitas Jens Peter Skaarup, et Saku Õlletehase aktsiate noteerimise lõpetamine Tallinna Börsil ei vähenda Saku ambitsioone oma seniste positsioonide kindlustamiseks ning ka turuosa suurendamiseks Eestis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. July 2008, 07:31
Otsi:

Ava täpsem otsing