Siilatsi Suur–Holmi sadama ketid vigastasid Saksa jahti

07. juuli 2008, 11:55

Neljapäeval sattus Saksa jaht Imagine
Haapsalu lahes õnnetusse, kui takerdus ettevõtja Viktor Siialtsile kuuluva
Suur–Holmi sadamast mööda sõita üritades kettidesse, kirjutas Lääne Elu.

Piirivalvekaater koos toimkonnaga suundus hädasolijatele kiiresti appi, kuid kulus aega, enne kui jaht madalikult kätte saadi, teatas piirivalve Lääne piirkonna pressiesindaja Janne Mets.

Jaht takerdus Suur–Holmi sadama akvatooriumi piirile paigaldatud ujuvkai trossidesse. Et kai taga on meri madal, pääsevad Suur–Holmi sadama taha jäävasse Veskiviigi sadamasse vaid väikese süvisega alused.

Esmapilgul Saksa jahil vigastusi ei täheldatud. Hiljem selgus, et roolileht oli murdunud. Kohalekutsutud paadimeistritel kulus terve öö, et parandada kahju saanud osi.

Jaht Imagine toimetati kõrvalasuva Westmeri kai äärde.

Pool tundi hiljem sattus järgmine Saksa alus samas kohas hätta, kuid pääses suuremate vigastusteta.

„Ketid peaksid olema märgistatud. See on nagu ABC,” ütles Ants Loopõld, kes oli samuti jahiga sealsamas hätta sattunud. „Ka ühtegi keelumärki ei olnud.”

Hädasolijad oskas välja aidata Veskiviigi sadama kapten Indrek Triebstock. Selleks tuli jahi kiilu kallutada, et süvis väheneks ja alus sadamasse pääseks. Triebstock ütles, kindlasti tuleb Suur–Holmi sadamal ketid märgistada, sest temal ei ole luba naabersadama eest seda teha. Mees helistas ka veeteede ametisse, et teavitada neid probleemist.

Nii Suur–Holmi kui ka Veskiviigi sadam on sel suvel jahtidele ametlikult suletud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. July 2008, 12:28
Otsi:

Ava täpsem otsing