Saksamaa avab tööturu nutikaile idaeurooplastele

17. juuli 2008, 17:04

Alates 1. jaanuarist 2009 on Saksamaale
tööle oodatud kõrgharidusega spetsialistid Euroopa Liidu uutest
liikmesriikidest. Piiranguid odavtööjõule pikendati aastani 2011.

Vastava otsuse võttis kolmapäeval vastu Saksa valitsuskabinet siseminister Wolfgang Schäuble (CDU) ja tööminister Olaf Scholzi (SPD) ettepanekul. Põhjuseks asjaolu, et Saksa tööturul on üha kasvav puudus spetsialistidest. Senise kava järgi pidi Saksamaa oma tööturu Ida-Euroopale avama 1. maist 2009.

Kõik, kel taskus kõrgkoolidiplom, ja kes leiavad endale Saksamaal töökoha aastapalgaga vähemalt 63 600 eurot, on seega teretulnud. Varem oli palga kohustuslik alampiir 86 400 eurot, lisaks tuli tõestada, et samale kohale pole sobivat Saksa kandidaati. Ja kui varem pidi Saksamaale tööletulnu abikaasa sooritama saksa keele eksami, siis ka seda pole nüüd enam vaja.

Uue seaduse kritiseerijad on veendunud, et tööturu avamisega spetsialistidele Ida-Euroopast ollakse hiljaks jäänud. Väidetavalt on nutikad kõrgharitud poolakad, tšhehhid ja eestlased juba ammu tööl näiteks kas Iirimaal või Suurbritannias, kes avasid oma tööturu juba neli aastat tagasi, ja sealt niipea lahkuda ei kavatse.
Saksamaa ja Austria on ainsad nö vanadest liikmesriikidest, kes pole 1. maiks 2004 Euroopa Liiduga liitunud liikmesriikidele oma tööturgu avanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. July 2008, 15:49
Otsi:

Ava täpsem otsing