Putin ja Medvedev mängivad head ja kurja võmmi

31. juuli 2008, 19:07

Vastupidiselt Venemaa peaministri karmidele
avaldustele ebasobivate ärimeeste suhtes esines president täna seisukohaga, et
õiguskaitseorganid peaks loobuma käitumast ettevõtjate suhtes košmaarina.

Dmitri Medvedev võttis täna sõna väike- ja keskmise ettevõtluse arengule pühendatud üritusel, vahendas lenta.ru. Ta leidis, et kodumaised ettevõtjad on "ära piinatud" kontrollide ja "pealelendamistega", mis on ajendatud kommertslikest põhjustest. "Meie maal on väga suur tähendus signaalidel. Saage sellest nii aru, et see signaal on antud," märkis president nõupidamisel.

Medvedevi sõnul tuleb aga ka ärimeestel end "kohaselt" ülal pidada, maksta makse ja mitte kasutada nende optimeerimiseks "imelisi" skeeme: "On arusaadav, et maksude maksmine ei meeldi kellelegi, kõik otsivad meetodeid nende optimeerimiseks. Aga nii, nagu meil seda tehakse, et vähendatakse maksukohustust neli-viis korda - see on ka vastuvõetamatu."

Medvedev on ettevõtjaid kaitsvaid avaldusi teinud varemgi. Mais piiras ta oma korralduses väikeettevõtete lubatavat kontrollimist ühele korrale kolme aasta jooksul (välja arvatud maksuameti kontroll).

Peaminister Putin on viimasel nädalal silma paistnud terava retoorikaga koksi- ja terasetootja Metšel aadressil, millel oli ettevõtte jaoks juba börsil kurb järelkaja. Kriminaalfilmidestki tuntud "hea ja halva võmmi" meetodi puhul püüdlevad nood kooskõlastatult sama tulemuse suunas, kuid üks mõjutab kurjategijaks peetavat ähvarduste ja rusikatega, teine mõistev-sõbraliku jutuga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. August 2008, 16:01
Otsi:

Ava täpsem otsing