Padar: mul ei ole rohkem raha!

06. august 2008, 09:38

"Mul on 96,3 miljardit, mul rohkem ei ole!"
ütles rahandusminister Ivari Padar pärast ministeeriumide rahataotluste
läbivaatamist pettunud toonil.

Olukorras, kus kolm ministeeriumi pole veel oma järgmise aasta rahataotlust esitanudki, on riigieelarve juba 5 miljardi krooniga lõhki. See on pea 2 protsenti sisemajanduse koguproduktist. "Seda on palju. See summa on tunduvalt suurem, kui ma eeldasin," sõnas Padar.

Selline käitumine jätab mulje, et ei taheta vastutust võtta ning ebapopulaarseid otsuseid teha.
Ivari Padar, rahandusminister Miks ministrid, teades riigi rahalisi võimalusi ning ette antud mängumaad, reeglitest kinni ei pidanud? "Seda peab neilt endilt küsima. See on edasiste poliitiliste arutelude koht. Igal juhul on selge, et väga tõsise kahtluse all on ministeeriumide haldussuutlikkus," ütles Padar. "Selline käitumine jätab mulje, et ei taheta vastutust võtta ning ebapopulaarseid otsuseid teha. Aga valimiskampaania sai juba poolteist aastat tagasi läbi!"

Samuti kustutas ta nende ministrite lootuskiire, kes loodavad rõõmusõnumeid 25. augustil valmivalt majandusprognoosilt. "Eks ma kangesti isegi loodaks, et tulevad ilusad numbrid, aga ei saa välistada ka seda, et need tulevad hoopiski väiksemad, kui me loodame," lisas ta.

Järgmiseks esmaspäevaks peavad ministrid oma kodutöö uuesti ära tegema ja korrektselt piirsummade piires ära vormistama. "Teist võimalust ei ole," lisas Padar.

Padari antud eelarveraamidesse mahutas end rahandusministeeriumi enda kõrval seni ainsana välisministeerium, kellel, tõsi, on kõige pisem eelarve. Nimelt külmutab välisministeerium investeeringud saatkonnahoonetesse ning tõmbab kokku tugiteenuste kulutusi. Välisminister Urmas Paet avaldas lootust, et kahe kuu jooksul, mil valitsus peab eelarve riigikogule esitama, jõutakse ka teiste ministeeriumidega kokkuleppele. "Ma loodan, et nende kokkulepete hind ei ole rumalus," lisas Paet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. July 2009, 13:06
Otsi:

Ava täpsem otsing