Sõerd: valitsus ei usu ka ise eelarve tasakaalu

Mariliis Pinn 30. september 2008, 08:05

Endine rahandusminister Aivar Sõerd leiab,
et riigikokku jõudnud uue aasta eelarvekava on liiga optimistlik ja selle
koostamisel on tehtud vigu, kirjutas Postimees.

"Tänavu nägime eelarvepositsiooni tuntavat nõrgenemist ehk kui 2007. aastal oli valitsussektori ülejääk 2,8 protsenti SKTst, mis oli üks ELi suuremaid, siis tänavuseks valitsussektori puudujäägiks tuleb 1,2 protsenti ehk üle kolme miljardi krooni," ütles Sõerd. "Hoolimata sellest, et eelarves oli teatud puhver – vähemalt paberil oli ülejääk – ja aasta keskel tehti ka negatiivne lisaeelarve."

"Nüüd näeme samasugust, tegelikku olukorda arvestamata jätvat ametlikku seisukohta, mille järgi järgmise aasta eelarvekavas saavutatakse valitsussektori tasakaal ehk eelarvepositsiooni märgatav paranemine võrreldes tänavusega. Minu hinnangul seda järgmise aasta eelarvet vaadates ei juhtu ja tõenäoliselt halveneb eelarvepositsioon tänavusega võrreldes veelgi," rääkis endine rahandusminister.

Ta lisas, et näitajad on nii meil kui ka maailmamajanduses muutunud juba ühe kuu jooksul võrreldes nende väljavaadetega, mis olid teada sügisprognoosi koostamise ajal, seda mitte paremuse suunas, mistõttu ametlikku hinnangut ei usu ilmselt ka asjaosalised ise.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. October 2008, 08:25
Otsi:

Ava täpsem otsing