Paet: Eestit ja Islandit võib seostada pigem emotsionaalselt

14. oktoober 2008, 16:00

Välisminister Urmas Paet ütles täna Eesti
meediaruumi paiskunud uudist kommenteerides nagu võiks Eestit oodata Islandi
saatus ehk finantskrahh, et taoline võrdlus ei päde ning paralleelide tõmbamine
kahe riigi vahel on pigem emotsionaalne.

„Jah mõlemad me oleme suhteliselt väikesed riigid, ehkki Eesti on rahvaarvult viis korda suurem, kuid need paralleelid on pigem emotsionaalsed,“ ütles Paet ministeeriumi infotunnis. „Sügavuti minnes on põhimõttelised erinevused,“ jätkas ta.

Paet märkis, et „panganduse koha pealt oleme Eestis risti vastupidises olukorras.“ Kui Islandi pangad läksid ambitsioonikate investeerimiskavadega maailma vallutama, võttes selleks suuri laene, siis Eestis võtsid hoopis Skandinaavia riikide pangad meie pangad üle.

„Eesti pangad pole läinud maailma vallutama,“ ütles Paet.

Põhjala riigid on panganduskriisi omal nahal läbi elanud, nii on täna nende pankades reeglid karmimad kui paljudes Lääne-Euroopa pankades, ütles Paet. Ka Eesti pangandusreeglid on koostatud seda kogemust silmas pidades. Lisaks on Eesti avaliku sektori võlg väga madal.

"Paralleel ei päde," ütles Paet. Pigem võiks Islandit võrrelda mõne muu riigiga, kus pangandusreeglid või võlanumbrid on sarnased, ütles Paet.

„See, et Island meid esimesena taastunnustas, ei tähenda, et oleksime kõiges sarnased,“ ütles Paet. „Ka pole täna Islandil toimuv ehk kättemaks meie taastunnustamise eest,“ muheles minister.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. October 2008, 18:07
Otsi:

Ava täpsem otsing