Kivinurm-Priisalm: Eestile tooks edu majanduslik kannapööre

27. oktoober 2008, 10:10

Selleks, et aktsiaselts Eesti Vabariik
oleks uuesti jätkusuutlik, tuleb midagi radikaalselt muuta, ütles Avaroni
juhtivpartner ja fondijuht Kristel Kivinurm-Priisalm Äripäeva lisas
Juhtimine.

Eesti Riik peaks Kivinurm-Priisalmi sõnul kas käivet oluliselt kasvatama või kulusid koomale tõmbama, et taas kasumisse jõuda.

„Mulle meeldib Eestit analüüsida kui aktsiaseltsi, kus eksport on firma käive ning riigieelarve firma kulud. Aktsiaselts Eesti Vabariik tõi 90ndatel turule olulised reformid, mis aitasid kasvatada investeeringuid ning tõsta ekspordikäivet,“ ütles Avaroni juhtivpartner ning lisas, et kui võrrelda ajavahemikus 2000 kuni 2007 aktsiaseltsi käibekasvu ning kulude kasvu, siis näeme, et sel perioodil kasvasid kulud 1,7 korda rohkem kui ekspordikäive.

Kas võib siis öelda, et kui Eesti oleks tiik, siis oleks see vist üsna kinnikasvanud, sest kalamehed on sinna väetist kõvasti sisse loopinud ja tiigi isepuhastusvõime rikkunud?

„Eesti riik on praegu laisa looma staatuses, kelle elanikud on üle toidetud odava laenuraha ja näilise eduga, mille on loonud kiire kasv kinnisvarasektoris ja sisetarbimises,“ vastas küsimusele Kivinurm-Priisalm.

Tema sõnul pannakse järgmise 6-24 kuu jooksul Eesti edulugu tõeliselt proovile, sest laenukraanid on kinni keeratud ja nõudlus meie põhilistel eksporditurgudel kahanemas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. October 2008, 10:10
Otsi:

Ava täpsem otsing