Koppel: Keskpankadel on piisavalt vahendeid, et depressioon ära hoida

10. november 2008, 22:01

SEB privaatpanganduse strateeg Peeter
Koppel ütles 10. novembril toimunud seminaril „Kuidas eraldada fonditerad
sõkaldest“, et seisame silmitsi oodatust suuremate probleemidega, kuid vahendeid
on, et depressiooni ennetada.

„Musta luige teooria on see, et eeldatavalt võimatud sündmused siiski vahel juhtuvad. Kõik, mis sai valesti minna ning tekkis oodatust suurem probleem juhtus, kui kindlustushiiglane AIG sattus raskustesse, Fannie Mae ja Freddie Mac’i aktsionärid „nulliti“, suhteliselt hambutu USA päästeplaan, Lehman Brothersi pankrotti laskmine ning liialt jäik intressipoliitika Euroopas,“ ütles Koppel ning leidis, et praegu oleme jõudnud küllaltki raskesse olukorda.

„Kui usaldust pole, siis ei toimi midagi. Dollarilangus oli imeline filosoofia, millesse kõik uskusid. Kuid kuhu me lõpuks sattusime? Deflatsioonilisse keskkonda, topelt likviidsuskriisi ning aeglustuvasse majanduskasvu,“ ütles Koppel, kes arvas, et maailma majandusel on veel piisavalt rohtu, et depressiooni ära hoida.

„Keskpankadel on piisavalt vahendeid, et depressioon ära hoida. Intressimäärasid lõigatakse veel. Fiskaal - ja monetaarpoliitika saavad olema stimuleerivad,“ ütles Koppel, kes leidis ka, et aktsiate ostmiseks ei ole veel õige aeg.

„Finantskriis ei ole veel läbi. Investeerimispangandus on suure löögi saanud ning traditsiooniline pangandus on võimsa comebacki teinud. Oleme liikumas väga keerulisse perioodi ning aktsiate ostmiseks pole veel õige aeg,“ ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2008, 22:05
Otsi:

Ava täpsem otsing