Indrek Kald • 25. november 2008 kell 22:00

Terve Eesti on kaetud digitelevisiooniga

"Neile, kelle jaoks on oluline rahvusvaheline mõõde, võib lisada, et Eesti on esimene riik Euroopas, kus kogu territoorium on uue,

MPEG-4 formaadis tasuta digileviga kaetud," ütles majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

Tema sõnul on tänavu märtsis Ruhnust alanud üleminek digi-TV-le läbinud uue olulise verstaposti - kogu Eesti on nüüd kaetud digileviga. "Julge otsus võtta üleriigiliste televisiooniprogrammide levitamiseks kohe kasutusele kõige uuemat tüüpi digitaaltehnoloogia on veenvalt ellu viidud," ütles Parts.

Eesti digitaaltelevisioonile ülemineku valitsuskomisjoni juhi Jüri Piheli kinnitusel pole praegu ühtegi põhjust, miks oma antenniga varustatud kodud ei võiks hakata kohe digitelevisiooni vaatama.

"Tänu digilevile on kõik kodumaised telekanalid ja suur hulk häid rahvusvahelisi teleprogramme kättesaadavad tavalise teleantenniga. Müügile on jõudnud arvestatav valik digibokse ja uusi, sisseehitatud digilevi vastuvõtuga telereid," selgitas Pihel.

Elion teatas, et nende kasutatav digi-TV platvorm võimaldab pakkuda teleprogrammi kõrval ka paljusid atraktiivseid lisateenuseid, mis Levira digi-TV-l puuduvad.

Võrreldes Elioni uue põlvkonna digitelevisiooni Levira üle õhu leviva digitaalse televisiooniga, tõmbas Elioni tehnoloogiadirektor ja juhatuse liige Kalev Reiljan paralleeli 3G ja GSM-tehnoloogiaga mobiilsideärist.

Hetkel kuum