Terve Eesti on kaetud digitelevisiooniga

Indrek Kald 26. november 2008, 00:00

"Neile, kelle jaoks on oluline rahvusvaheline mõõde, võib lisada, et Eesti on esimene riik Euroopas, kus kogu territoorium on uue,

MPEG-4 formaadis tasuta digileviga kaetud," ütles majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

Tema sõnul on tänavu märtsis Ruhnust alanud üleminek digi-TV-le läbinud uue olulise verstaposti - kogu Eesti on nüüd kaetud digileviga. "Julge otsus võtta üleriigiliste televisiooniprogrammide levitamiseks kohe kasutusele kõige uuemat tüüpi digitaaltehnoloogia on veenvalt ellu viidud," ütles Parts.

Eesti digitaaltelevisioonile ülemineku valitsuskomisjoni juhi Jüri Piheli kinnitusel pole praegu ühtegi põhjust, miks oma antenniga varustatud kodud ei võiks hakata kohe digitelevisiooni vaatama.

"Tänu digilevile on kõik kodumaised telekanalid ja suur hulk häid rahvusvahelisi teleprogramme kättesaadavad tavalise teleantenniga. Müügile on jõudnud arvestatav valik digibokse ja uusi, sisseehitatud digilevi vastuvõtuga telereid," selgitas Pihel.

Elion teatas, et nende kasutatav digi-TV platvorm võimaldab pakkuda teleprogrammi kõrval ka paljusid atraktiivseid lisateenuseid, mis Levira digi-TV-l puuduvad.

Võrreldes Elioni uue põlvkonna digitelevisiooni Levira üle õhu leviva digitaalse televisiooniga, tõmbas Elioni tehnoloogiadirektor ja juhatuse liige Kalev Reiljan paralleeli 3G ja GSM-tehnoloogiaga mobiilsideärist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:50
    Otsi:

    Ava täpsem otsing