Ansip: SASi kiri ei ole salastatud

27. november 2008, 14:06

Lennufirma SAS kiri peaministrile ei ole
salastatud, kinnitas Andrus Ansip tänasel valitsuse pressikonverentsil.

"Välissuhtlusega seotud kirjavahetus kuulutatakse automaatselt asutusesiseseks kasutamiseks ja ma möönan, et Riigikantselei lähtus selle piirangu seadmisel valedest alustest," ütles Ansip selgituseks täna Eesti Ekspressis ilmunud loole. Ajalehes teatati, et riigikantselei salastas SASi kirja peaministrile.

"Ma kindlasti ei ole nõus sellega, mida Eesti Ekspress täna kirjutas, et Ansipi büroo salastas kirja. Ei ta nüüd salajane ole. Äripäevas on see kiri ju avaldatud," märkis Ansip.

Peaminister selgituse järgi küsis Eesti Ekspress SASi kirja eile ning otsustati, et ajaleht selle ka saab.

"Millegipärast ilmus artikkel ära ilma igasuguse Riigikantselei poolse vastuseta. Ma arvan, et leht oli selleks ajaks juba trükitud," pakkus Ansip. Peaministri sõnul ei taha ta nõustuda sellega, et Riigikantseleid nimetatakse Ansipi bürooks.

Eesti Ekspress kirjutas, et 17. novembril peaministrile saadetud SASi kirja salastas Riigikantselei viieks aastaks. Juurdepääsupiirangut põhjendati Eesti riigi välissuhtlemise kaitsega. Samas loeb seadus välissuhtlemiseks ainult Eesti riigi kirjavahetust teiste riikide või rahvusvaheliste organisatsioonidega. SAS on aga äriühing.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. November 2008, 14:31
Otsi:

Ava täpsem otsing