TEZ Tour kasvatas 10 kuuga käibe 144 miljoni kroonini

10. detsember 2008, 21:28

Rahvusvahelise reisikorraldaja TEZ Touri
käive Eesti turul oli selle aasta kümne kuuga 144 miljonit krooni, teatas
ettevõte.

TEZ Tour korraldas 10 kuuga puhkusereise 32 600 kliendile. Firma juhi Marina Laikjõe sõnul puudub momendil võrdlus eelmise aasta andmetega, kuna Eesti turule tuldi alles tänavu veebruaris. „Vaatamata keerulisele olukorrale reisiturul saavutasime hea tulemuse ning oleme praegu Eestis turuliidrite hulgas,” kommenteeris Laikjõe.

Rahvusvahelise turismikontserni TEZ Touri käive kolmes Balti riigis moodustas selle aasta andmetel üle miljardi krooni. Kümne kuu lõikes kasvas turismikontserni käive Leedus võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 63%, ületades 795 miljonit krooni. Lätis moodustas kontserni käive kuue kuu lõikes ligi 230 miljonit krooni, mis on 83% rohkem, kui eelmise aasta sama perioodiga.

Laikjõe sõnul on reisikorraldaja käive Balti riikides aasta-aastalt ainult kasvanud. „TEZ Touri Läti ja Leedu turgudele sisenemise tulemuseks oli kogu reisituru restruktureerimine. Eesti turul toimub praegu samalaadne protsess, mis on majandusraskustega veelgi intensiivistunud,“ rääkis Laikjõe ning lisas, et TEZ Touri praegune majanduslik seis on stabiilne. „Praegu on meie reiside keskmiseks täituvuseks 90%, mis on väga hea tulemus,“ sõnas Laikjõe.

TEZ Tour keskendub ainult reiside korraldamisele ega müü neid ise. Reise vahendavad kõik reisibürood üle Eesti. Balti riikides teeb turismikontsern koostööd 370 reisifirmaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. December 2008, 21:33
Otsi:

Ava täpsem otsing