Turismifirmad kardavad ebameeldivaid üllatusi

02. detsember 2008, 18:38

Eesti turismituru suur langus paneb
reisifirmad usaldusväärsuse ja kvaliteedi säilitamise pärast muretsema, samas on
omavahel arutatud ka vastutustundlikuma käitumise vajadust.

Rahvusvahelise reisikorraldaja TEZ Touri algatusel toimunud Eesti Turismifirmade Liitu kuuluvate reisifirmade kohtumisel tunnistasid ettevõtted üldist turismituru langust ning arutasid senisest adekvaatsema ja vastutustundlikuma käitumise vajadust, teatas TEZ Tour

Rahvusvahelise reisikorraldaja TEZ Touri kommertsjuhi Lea Kroonmanni sõnul on turusituatsioonis, kus pea iga nädal võib lugeda mõne väiksema reisifirma pankrotist, äärmiselt oluline vahetada informatsiooni ning säilitada tarbijate usk reisikorraldajate usaldusväärsusesse ja reiside kvaliteeti.

Kroonmann märkis, et reisihuvilised peaksid enda kaitsmiseks võimalike ebameeldivate üllatuste eest kindlasti uurima reisifirmade tausta ja suurust. „Klient saab ise vaadata Krediidiinfost, ega reisikorraldajal võlgu ei ole ning kas tal on makstud ka tagatis, mis garanteerib, et reisija saab ilma täiendavalt maksmata igal juhul koju tagasi,“ seletas Kroonmann.

"Situatsioon läheb aina keerulisemaks ning praegu on vaja turul toimuvale kiiresti reageerida ning ümberkorraldusi teha“, kinnitas Kroonmann ning oli üllatunud oma mahtusid kasvatada lootvate reisikorraldajate optimismi üle. „Olukord, kus iga nädal pakutakse Eesti turul müüa ligi 1800 lennukikohta ainuüksi Egiptusesse, ei saa kesta kaua, sest nõudlus on ikkagi tagasihoidlikum,“ lisas ta.

Kui Egiptuse reisi keskmine hind oli mullu seitse-kaheksa tuhat krooni, siis tänaseks on see langenud nelja-viie tuhande piirini ja reise müüakse alla omahinna. "Tõenäoline on see, et kõige raskem tuleb reisikorraldajatele järgmine kevad,“ kommenteeris Kroonmann olukorda.

Seoses turusituatsiooni halvenemise ning firmade võimalike rahaliste raskustega arutati kohtumisel ka reisikorraldajate käitumist oma partnerite ja klientide suhtes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. December 2008, 18:49
Otsi:

Ava täpsem otsing