BÖRS: päev sai liiga kiiresti läbi pullide jaoks

Mait Jüriado 22. detsember 2008, 23:12

Wall Street kosus viimased pool tundi
jõudsalt. Indeksid siiski miinuses.

USA aktsiaturud alustasid päeva kerges plussis, kuid müüjad ilmusid kiiresti välja ning terve päeva müüdi. Viimane pooltund jäi aga pullide etteasteks ning esineti üsna väärikalt. Aktsiaturgude käive jäi täna viimaste nädalate väiksemaks, mis tingitud pühadeperioodist.

Dow Jones tööstuskeskmine kukkus 0,69%, Standard Poor's 500 indeks kukkus 1,83%, Nasdaq langes 2,04% ning väikeettevõtete indeks Russell 2000 langes enim 2,3%.

Sellel nädalal on oodata USA turgudel õhemat kauplemisaktiivsust. Kolmapäeval kaubeldakse USAs pool päeva ning turud sulguvad meie aja järgi kell 20:00. Neljapäeval on turud suletud ning reedel on turud avatud tavapärasel ajal. Aktsiaturge toetab ajalooline statistika, mille järgi on jõulukuu investoritele üks helgemaid. Kas seda kinnitatakse või mitte, näitab eelolev poolteist nädalat.

General Motors (GM) ning Ford Motor (F) kukkusid täna mõlemad vastavalt 21,6% ja 12,2%. Credit Suisse alandas General Motorsi aktsiasoovitust ning arvab, et ettevõte on juba rahadega kuival.

Toyota Motor Corp. (TM) prognoosib esimest kahjumit selleks aastaks. Autotootja pole alates II maailmasõjast saadik kahjumlik olnud, kuid Jaapani jeeni tugevus teiste valuutade vastu ning kukkuv autoturg maailmas on kahjustamas ettevõtte kasumlikkust. USA aktsiaturul on ettevõtte aktsiad eelturul paar protsenti kukkunud. Ettevõtte aktsiad kukkusid täna USA turul 6,43% miinuses.

Suurim USA alumiiniumitootja Alcoa Inc. (AA) kukkus täna 4,85%. Põhjuseks võimalik krediidireitingu langetamine.

U.S Steel Corp (X) kukkus 9,61%. Suurim USA terasetootja aktsiasoovitust kärpis Deutsche Bank AG "ostalt" "hoia" peale.

USA apteekidekett Walgreen Co. (WAG) kukkus 5,79%. Ettevõtte neljanda kvartali kasum alanenud 408 miljonile dollarile ehk 41 sendini aktsia kohta. Aasta tagasi teeniti 456 miljonit dollarit ehk 46 senti aktsia kohta. Analüütikud ootasid 46 USA sendist kasumit.

Wal-Mart Stores (WMT) tahab üle võtta Chilean retailer Distribucion y Servicio D S SAd 41e USA sendi eest aktsia kohta. Wal-Mart valmis maksma 2,8 miljardit USA dollarit. Wal-Marti aktsiad lõpetasid päeva miinuses 0,29%.

Tsiili suurim toidukaupade müüja Distribucion y Servicio D S SA (DYS) tõusis Wal-Marti ülevõtuplaani peale täna 25,53%.

USA suurim mälukiipide tootja Micron Technology Inc. (MU) kukkus täna 13,38%. Enne homset kvartaliaruannet on investorid hirmul, et ettevõte teatab kesistest käibe- ning kasumiväljavaadetest

Kindlustaja American International Group (AIG) teatas, et müüb oma HSB Group osa Munich Re-le 742 miljoni dollari eest. Ettevõtte aktsiad tõusid 0,63%.

Värbamisettevõtte Manpower Inc (MAN) kärbis neljanda kvartali kasumi- ning käibeprognoose. Langust kogunes aktsiatele päeva lõpuks üle 16,65%.

Nafta maksis päeva lõpus USAs Nymexil 39,9 dollarit barrel ehk -5,78%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. December 2008, 16:54
Otsi:

Ava täpsem otsing