BÖRS: jõuluralli lootused hakkavad tuhmuma?

Mait Jüriado 23. detsember 2008, 15:50

USA indeksfutuurid õrnalt plussis. Ees
tavapärasemast vaiksem kauplemispäev.

Eile oli USA turgudel vaikne päev, mida on oodata ka täna. Paljud turuosalised on läinud pikale puhkusele. Kui turg tahab veel jõulurallit korraldada, siis veel on jäänud selleks vaid mõned päevad. Kolmapäeval kaubeldakse USAs pool päeva ning turud sulguvad meie aja järgi kell 20:00. Neljapäeval on turud suletud ning reedel on turud avatud tavapärasel ajal. Muutused futuurides ei prognoosi alati täpselt ette aktsiate liikumisi peale turu avanemist.

Täna teatatud lõplik USA SKP number näitas 0,5%-list kokkutõmbumist kolmandas kvartalis, mis vastas analüütikute ootusele. USA majandus kasvas teises kvartalis 2,8%. Aastane inflatsioon, kui välja jätta toidu ning energia kulutused, tõusis 2,4%. Majandusteadlased ootavad siiski järgmise aasta esimeses kvartalis jätkuvat majanduse nõrgenemist.

Täna avaldatakse kell 17:00 meie aja järgi ka USA uute ning olemasolevate majade müüginumbrid.

Textron Inc. (TXT) alandas neljanda kvartali kasumiväljavaateid ning koondab 5% oma tööjõust. Aktsiad eelturul üle 8% miinuses pisikese käibega.

Unisys Corp. (UIS) teatas, et võtab kasutusele agressiivseid samme alandamaks kulusid, mis sisaldab muuhulgas 1300 töötaja koondamist. Aktsiad eelturul pisikese käibe juures üle 15% plussis.

General Dynamics Corp. (GD) sai 14 miljardi dollari suuruse lepingu, millega ehitatakse kaheksa Virginia klassi allveelaeva USA mereväele.

Aasia aktsiaturud olid möödunud ööl üsna punased. Jaapan oli suletud. Hongkongi Hang Seng -2,75%. Hiina SSC Composite -4,55%.

Euroopa aktsiaturud kulgemas erinevates meeleoludes. Londoni FTSE 100 +0,7%. Saksamaa DAX -0,74%. Prantsusmaa CAC 40 +0,41%. Soome OMX -0,18%. Rootsi OMX -0,14%. Venemaa Micex +2,9%, RTS +2,22%.

Nafta maksis viimati USAs Nymexil 39,89 dollarit barrel ehk -0,03%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. December 2008, 15:57
Otsi:

Ava täpsem otsing