Godmanis loodab, et Läti kogu abiraha ei kasuta

22. detsember 2008, 10:39

Läti peaminister Ivars Godmanis loodab, et
riik ei pea ära kasutama kogu Läti majanduse stabiliseerimiseks kokku pandud 7,5
miljardi euro suurust rahvusvahelist abipaketti.

Nagu teatas agentuurile Leta peaministri pressiesindaja, keskendub valitsus riigieelarve defitsiidi vähendamisele ning lootust on, et kogu pangandussüsteemi stabiliseerimiseks ette nähtud summat tarvis ei lähe.

Ka rahandusminister Atis Slakteris ütles, et 7,5 miljardit eurot on maksimaalne summa, mis Lätil kolme aasta jooksul võib vaja minna.

Slakterise sõnul makstakse abi Lätile välja osade kaupa ning osade kaupa maksab Läti laenu ka tagasi. Millal Läti esimese väljamakse kätte saab, võib selguda juba homme, kui IMFi juhtkond peaks Läti abilaenu kinnitama.

Euroopa Komisjoni rahandusvolinik Joaquin Almunia ütles Läti päevalehele Diena, et iga laenuosa väljamaksmine sõltub konkreetsete ülesannete täitmisest, millest tähtsaimad on kokkulepitud plaanist range kinnipidamine, struktuurireformid ning ELi projektide kaasfinantseerimine.

Raha Lätile laenamiseks laenab Euroopa Komisjon finantsturgudelt. Ametliku otsuse laenuabi kohta teeb komisjon tuleva aasta jaanuaris, mille järel selle peavad heaks kiitma 26 riigi rahandusministrid.

Läti keskpanga juhi Ilmars Rimsevicsi sõnul peaks rahvusvahelise abipaketi raha kiiresti jõudma Läti majandusse. "Oluline on, et see raha jõuaks võimalikult kiiresti rahvamajandusse ega seisaks mitmeid kuid pangakontodel," vahendas agentuur Leta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. December 2008, 13:48
Otsi:

Ava täpsem otsing