General Motors läbi põletanud 72 miljardit

Mait Jüriado 16. jaanuar 2009, 22:27

General Motors kärpis automüügi prognoose.
Autotootja võib vajada veelgi USA valitsuse abiraha. Alates 2004. aastast on
autotootja läbi põletanud 72 miljardit dollarit.

General Motorsi juhid ootavad käesoleval aastal nüüd USA automüügiks 10,5 miljonit sõidukit. Eelmine prognoos oli 12 miljonit sõidukit, mis anti detsembri alguses USA kongressi ees abiraha küsides. GMi president Fritz Hendersoni sõnul teeb praegune turuolukord automüügi prognoosimatuks, kirjutas CNN.

Viimane müügialandus võib tähendada seda, et halbade aegade üleelamiseks vajab autotootja võibolla veel USA valitsuse abiraha. Fritzi sõnade järgi vajaks autotootja 2009. aastal kokku 18 miljardit dollarit, kui müük nii palju kukub. Seda ütles ta detsembris ning nüüd ongi prognoos sealmaal, et uus abiraha oleks ellujäämiseks vajalik. Autotootja sai USA valitsuselt laenuks juba 13,4 miljardit dollarit ning Chrysler sai laenuks 4 miljardit dollarit.

General Motorsi seekordne prognoos on isegi hullem Chrysleri ning Fordi prognoosidest. Viimased üritavad sellel aastal müüa vastavalt 11,1 ja 12,5 miljonit sõiduvahendit.

Kahjumid on hirmuäratavad. GM on saanud alates 2004. aasta algusest kokku 72 miljardit dollarit kahjumit. Selle aasta esimeses kvartalis ootavad analüütikud autotootja kahjumiks 3,4 miljardit dollarit ning siis veel 10,2 miljardit ülejäänud aasta peale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. January 2009, 22:27
Otsi:

Ava täpsem otsing