Aaviksoo: Rumeenias on rahuldamata nõudlust rohkem

25. veebruar 2009, 17:09

Uutele projektidele investorite
leidmine on keeruline nagu kõik praegu, kuid raha pole kuskile kadunud
ja Rumeenias on rahuldamata nõudlust oluliselt rohkem, ütles IPC
Investment Groupi looja Peep Aaviksoo.

Rumeenias tegutsev Eesti investeerimisfond IPC müüs oma uue killustikutehase Nordic Stone Peep Aaviksoole, kirjutas Äripäev jaanuari keskel. "Jagasime oma tegevusvaldkonnad laiali ja minu valdkonnaks on määratud infrastruktuur ja killustiku projekt," selgitas ta.

"Tegelikult on nii, et kas sa tegeled asjaga 100% või, kui ei tegele, siis väga palju lisaväärtust ei loo," põhjendas Aaviksoo otsust. Ta lisas, et kõikide valdkondadega ei suuda maksimaalselt tegeleda.

Aaviksoo ütles, et uutele projektidele investorite leidmine on keeruline nagu kõik praegu. "Olukord on igal pool keeruline, nii ka siin. Samas ega raha pole kuskile kadunud ja siin Rumeenias on rahuldamata nõudlust oluliselt rohkem," sõnas ta.

"Need projektid, millega mina tegelen pole avalikul pakkumisel. Olen need ise kokku pannud," rääkis ta investorite otsimisest.

"6,7 mln krooni ehk 430 000 euro suurune edukustasu on emitendile preemia tehtud töö eest," rääkis Aaviksoo investeerimisprogrammi IPC Esimene Rumeenia Emissioon tootlusest.

Aaviksoo ütles, et on ka ise investeerinud infrastruktuuriga ning programmi IPC Esimene Rumeenia Emissioon projektidesse. "Tagasi teenisin mitmes järgus, sama palju kui teised. Kõik, kes investeerisid said tasu võrdselt," märkis ta.

IPC partner Siret Soom lisas, et IPC Esimene Rumeenia Emissioon OÜ võlakirjade emissioon korraldati 2006. aastal ning lisaemissioon 2007. aasta jaanuaris. Vahendeid kaasati kokku 73,9 miljonit krooni.

"Kokku tagastati investoritele 111,9 miljonit krooni ajavahemikus 2008 mai kuni 2009 veebruari keskpaik, mis teeb investeerimisprogrammi kogutootluseks 60,7% ning aastatootluseks 20,8%," ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. February 2009, 17:32
Otsi:

Ava täpsem otsing