Swedbank: mullu kasvas murede arv 3%

25. veebruar 2009, 15:53

2007. aastal koges pangasuhetes
probleeme 17% klientidest, 2008. aastal aga 20%. Meie poole pöördus oma murega
ca 77% klientidest, rääkis Swedbanki klienditeeninduse arendusjuht
Katri Rohesalu pangale laekunud kaebustest.

"Seoses majandusolukorra halvenemisega on ka investeerimisega seotud finantsinstrumentide käekäik halvenenud. Seetõttu on klientidel ka rohkem investeerimisalaseid kaebusi ning muresid. Kui turud tõusevad, on kliendid rahul," ütles Rohesalu.

Ta rääkis, et vastupidises situatsioonis kahaneb rahulolu investeerimisalaste teenustega ootuspäraselt. Samuti on varasemast enam huviorbiidis laenude teenindamisega seotud küsimused. Tööpuuduse kasv ning ebakindlus tuleviku osas toob meie juurde varasemast enam inimesi, kes on mures laenu teenindamise pärast või sattunud juba raskustesse oma rahaliste kohustuste teenindamisega.

Kokkuvõttes - kaebuste arvu kasv on selgelt seotud majanduse olukorra halvenemise, klientide ebakindluse kasvu ning neist tuleneva ootuste kasvuga pankadele ning teenuste tingimustele, lisas Rohesalu.

"Et inimesed pöörduvad oma muredega meie poole läbi erinevate kanalite (kontor, telefon, e-kiri, internetis tagasiside link või internetipangas pangateade), on keeruline tuua välja võrdlevat statistikat, ent, nagu eelpool öeldud, seoses olude halvenemisega on inimeste kriitikameel mõnevõrra teravnenud ja ootused pangale kasvanud," sõnas ta.

2007. ja 2008. aastatel detsembris läbiviidud rahulolu-uuringute kohaselt, kus Swedbank küsis klientidelt aasta jooksul kogetud probleemide kohta, koges 2007. aastal pangasuhetes probleeme 17% klientidest, 2008. aastal aga 20%. Panga poole pöördus oma murega ca 77% klientidest. Klientidelt saadud tagasiside põhjal on Swedbankil 2008. aastal võrreldes aastaga 2007 murede arv kasvanud 3%.

Rohesalu sõnul on mured peamiselt seotud igapäevaste arveldustega ja pangakanalitega. Veidi on kasvanud investeerimise ja säästmisega seotud probleemide hulk.

Rohesalu lisas, et pank tahab jätkuvalt pakkuda parimad lahendusi ning anda nõu nii igapäevaste arvelduste kui ka pikema-ajaliste lepingute osas. "Tänases majandussituatsioonis loodame olla klientidele jätkuvalt tugevaks partneriks. Meie nõustamise kvaliteet peab tagama selle, et leiaksime kliendile õigeid lahendusi, lähtudes just konkreetse kliendi vajadustest. Loomulikult peame olema kliendiga lepinguid sõlmides veendunud, et klient mõistab iga üksiku toote, teenuse ja lepingu sisu ning toimimist."

"2008. aastal käivitasime uue süsteemi klientidelt tagasiside korjamiseks. Küsime igakuiselt meie klientidelt teeninduse kohta tagasisidet. Regulaarselt saadav sisend on oluliseks töövahendiks nii kontorite ja klienditoe töötajate kompetentsuse kui ka toodete-teenuste kvaliteedi tõstmisel," ütles Rohesalu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. February 2009, 15:53
Otsi:

Ava täpsem otsing