Tööotsija pistab rinda mitmekümne konkurendiga

01. märts 2009, 14:09

Firmad, kellel on mõni vaba töökoht, võivad
valiku teha kuni saja kandidaadi hulgast. Ometi leidub selliseidki ameteid,
mille pidajaid kogu aeg otsitakse.

Hiljuti otsis turvafirma G4S Eesti Energiale näidulugejaid. Kuulutuses pakuti osalist tööaega ja nõutav oli isikliku sõiduki olemasolu. Kui palju kogunes huvilisi? Kontaktisik Rein Kuusemäe täpset arvu ei mäletanud, kuid arvas, et umbes sada võis helistajaid olla küll, kirjutas Virumaa Teataja.

"Otsus oli lihtne, valisin esimeste hulgast nelikümmend inimest, kellega kontakti võtsin. Eesti Energia infopäeval oli osalejaid paarkümmend ja viisteist neist sai töö," kirjeldas ta töölevõtmise korda.

Lüpsjaamet on selline, mida pidevalt pakutakse. Viru-Nigula valla Kalevi talu omanik Eike Pagar sai kuulutusele vastuseks kümmekond telefonikõnet. Õnneks läks nii, et polnudki uut lüpsjat vaja palgata, sest vana jäi tööle. "Väike hirm on võõraste ees ka, väga lihtne on loomad ära rikkuda," ütles farmiomanik.

Vao Agro AS on otsinud karjakut ja farmitöölist. Farmijuhataja sõnul osutus eriti popiks karjaku koht. "Viiskümmend-kuuskümmend inimest helistas küll," nentis ta. Telefon helises isegi hilisõhtul. "Mul on inimestest siiralt kahju," lausus juhataja valitseva tööpuuduse kohta.

Farmitööliselt eeldati lüpsmise oskust ja see seadis kandideerijale rangemad tingimused. Soovijaid olnud seinast seina ja mõnelgi neist väga ränk rahamure. Tööotsijate suurest hulgast hoolimata ei osutunud esimene valik õigeks, sest väga viisakas noorem meesterahvas kadus pärast paari tööpäeva ette teatamata. See-eest teise valituga on farmijuhataja väga rahul.

Laekveres tegutsev Boxer Puidu Ekspordi AS on tööpakkumiskuulutuse avaldanud lehes mitu korda. Ja ikka on vajatud rohkem kui ühte töötajat. Milles põhjus? "Laiendame tootmist," selgitas tootmisjuht Taavi Sepp. Sel korral tuli kümne töötaja kohale 120 avaldust. "Valik on varasemaga võrreldes väga suur," tõdes Sepp. "Hea, kui inimesed on kokku puutunud puidutööga," nimetas ta ühe eelise, mis võiks kandideerijal olla.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. March 2009, 14:52
Otsi:

Ava täpsem otsing