SEB Enskilda juhid kummutavad kuulujutte

Piret Reiljan 05. märts 2009, 12:52

Äripäeva artikli juurde SEB Enskilda
Balti üksuse juhtide lahkumisest jäeti kommentaariumisse vihjeid, et üks
lahkuja Sten Sumberg võis ametist ilma jääda panga ja klientide petmise tõttu,
mees ise ja ka tema ametisse jäänud kolleeg Henrik Igasta lükkasid kuulujutu
ümber.

"Kinnitan, et Sten Sumbergi ja tema kolleegide lahkumine ei ole mitte mingil moel seotud seaduserikkumise ega sisereglementide vastu patustamisega," kirjutas Igasta vastuseks kahtlustavatele kommentaaridele aripaev.ee-s. Ta lisas, et SEB Enskildal ei ole Sumbergi töö suhtes pretensioone.

Sten Sumberg ise, kes viibib praegu Ameerikas, saatis Äripäevale e-kirja, kus märkis: "Nagu ka selgelt pressiteates välja toodud, lõppes minu ja Ivarsi koostöö Enskildaga vastastikuse lugupidamisega ja sõbralikult." Sumberg lisas, et talle jäid koostööst Enskildaga positiivsed mälestused ning toonitas, et Enskilda üks globaalsetest juhtidest John Abrahamsson väljendas selgelt Enskilda seisukohti tema ja Ivarsi panuse ning lahkumise kohta.

Abrahamsson rääkis SEB pressiteates järgmist: "Oleme väga rahul oma investeerimispangandusüksuse senise tegevusega Baltikumis. Me ei ole aga immuunsed ülemaailmse finantsturgude ebastabiilsuse suhtes, mistõttu oleme sunnitud oma aktsiaturgude üksuse Baltikumis ümber korraldama ning jätma hüvasti selle juhtide, Sten Sumbergi ja Ivars Bergmanisega. Oleme siiralt tänulikud neile nende panuse eest."

Veebikommentaarid, mis panid Igasta ja Sumbergi täiendavad selgitusi andma, kõlasid nii:

ML: "ÄP võiks uurida versiooni, mille järgi avastati, et Sumberg on üle pikema frontrunninud nii panka kui kliente ja sai tegelikult ametist lahti mitte üldse vabatahtlikult?"

lamp: "no olen mina ka kuulnud seda juttu. eks tuleb ilmselt mõne pahasema enskilda mehega õlut minna jooma või mõnelt konkureerivalt varahaldurilt küsida, jutud liiguvad igatahes..."

Kahe aasta eest suurte plaanidega Baltimaade turule murdnud SEB Grupi investeerimispank SEB Enskilda pingutab siin püksirihma, mistõttu kaotasid töö ka aktsiaturgude üksuse juhid Sten Sumberg ja Ivars Bergmanis. Baltimaades kärpis Enskilda ainult aktsiaturgude osakonda, ettevõtte rahanduse osakond eesotsas Henrik Igastaga saab esialgu senises koosseisus jätkata.

Nii Sumberg, Igasta kui ka Bergmanis tulid omal ajal Enskildasse tööle Suprema Securities'e ridadest.

Sumberg kinnitas, et nagu ta paar aastat tagasi arvas, on ta nüüd liikumas enda äri loomise suunas. "Hetkel aga veel suurtest edusammudest teavitada pole," nentis mees.Henrik Igasta (vasakul) ja Sten SumbergHenrik Igasta (vasakul) ja Sten Sumberg

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. March 2009, 13:14
Otsi:

Ava täpsem otsing