Läti ehitusfirma nõuab Rootsi ametiühingult hüvitist

29. märts 2009, 10:04

Läti ehitusfirma Laval Partneri,
mille Rootsi ametiühingud blokaadiga Vaxholmi koolihoone renoveerimiselt välja
tõrjusid, nõuab ametiühingult viis miljonit Rootsi krooni hüvitist, vahendab
uudisteagentuur TT.

Rootsi ehitajate ametiühing on aga hüvitisnõude vaidlustanud.

Tuleval nädalal on teema Rootsi töövaidluste kohtus, kus kohtunike seas on Läti firma üks kaalukamaid vastaseid Erland Olauson, kes viis aastat väldanud konfliktis on esindanud Rootsi ametiühinguid.

Lavali advokaat Anders Elmér väidab, et Olauson ei saa olla erapooletu ning nõuab ta väljaarvamist kohtunike seast.

„Olausen on olnud Lavali üks suurimaid kriitikuid ning kogu protsessi vältel väitnud, et meil ei ole õigus. Ta on Lavali üks suuremaid vaenlasi ja nüüd istub ta kohtunike seas,“ ütles Elmér.

Tüli juured on 2004. a novembris, mil Rootsi ametiühingud korraldasid Rootsis koolihoonet renoveerinud Läti ehitusfirmale blokaadi, kuna töö tasustamises ei jõutud ametiühingutega kokkuleppele. 2007. a detsembris otsustas Euroopa Kohus, et ehitusfirma vastu korraldatud blokaad ei olnud seadustega kooskõlas.

Tüli põhjuseks oli, et Läti ehitusfirma Laval Partneri keeldus järgimast Rootsi ehitustööliste ametiühingu Byggnads palganõudmisi. Firmal oli Läti ehitustööliste ametiühinguga sõlmitud kollektiivleping ning samuti oldi valmis sõlmima Rootsi kollektiivlepingut, mis kehtestab oskustöölise miinimumtasuks 109 Rootsi krooni tunnis. Byggnads nõudis aga, et Laval maksaks töömeestele Rootsi ehitustööliste keskmist palka ehk 145 Rootsi krooni tunnis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. March 2009, 10:04
Otsi:

Ava täpsem otsing