Moody’s: IMF võib lubada Lätile suuremat defitsiiti

16. aprill 2009, 16:56

Rahvusvaheline Valuutafond IMF ja Euroopa
Liit võivad lubada Lätile suuremat eelarvedefitsiiti kui mullu Lätile antud
abilaenu tingimustes märgitud 5% SKPst, ütles reitinguagentuuri Moody’s
analüütik Kenneth Orchard.

„Kõige tõenäolisem stsenaarium on, et kui valitsus on oma uue eelarvekava kokku saanud, siis mängitakse summasid mõnevõrra ringi,“ ütles Orchard agentuurile Bloomberg. „Ma ei arva, et (lubatud eelarvedefitsiidi) number on 5% või 7,5%, ma arvan, et see jääb kuhugi sinna vahele.“

Läti kärbib kulusid ja kavandab strukturaalseid reforme, et laenulepingu tingimusi täita ja külmutatud väljamaksed jälle liikuma saada.

„Selline kohanemine, mida valitsus praegu üritab, on arenenud demokraatliku riigi jaoks pretsedenditu,“ ütles Orchard. „Ma ei ütle, et see on võimatu, kuid see on kindlasti väga raske.“

Täna tsiteeris majandusleht Biznes Baltija Läti rahandusministrit Einars Repšet, kelle sõnul ei pruugi Läti juunikuusse kavandatud 1,7 miljardi euro suurust laenuosa kätte saada.

„Läti SKP langus ei ole tõenäoliselt tsükliline langus vaid rohkem strukturaalse iseloomuga, pikaajaline langus,“ ütles Orchard. „See ei ole selline langus, millest valitsus laenu najal välja saab,“ jätkas ta.

Läti valitsus peab ellu viima strukturaalsed reformid, mis tagaks pikas perspektiivis eelarvepoliitika jätkusuutlikkuse.

„Praeguse majandusstsenaariumi põhjal ma arvan, et IMF ja EL eeldavad, et Läti tuleb toime juba kokku lepitud abilaenu raames. Kui aga olukord veel halvemaks läheb, siis ma pean tõenäoliseks, et Läti võib saada lisaraha,“ ütles Orchard.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. April 2009, 11:57
Otsi:

Ava täpsem otsing