Veskimägi: rohkem rõhku reaalainetele

22. aprill 2009, 13:04

Kaua veninud gümnaasiumireform tuleks ära
teha ning panna suurem rõhk reaalainetele gümnaasiumis, rõhutas Eesti I
kõrghariduskonverentsil Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu esimees ja ASi
Standard juhatuse esimees Enn Veskimägi.

Ta rääkis, et kõrghariduse omandamises toimus hüppeline kasv 1998.-2003. aastani. Viimased aastad on aga toimunud langus ja seda paljuski demograafilisest situatsioonist tingituna. „Vajame täna innovaatilist mõtlemist ja see saab tulla peamiselt tehniliste hariduste kaudu,“ rääkis Veskimägi kõrghariduse tähtsusest. Veskimägi sõnul läheb suur osa kõrghariduse omandanutest avaliku halduse, riigikaitse ja sotsiaalkindlustuse alale. Tehnilise tootmise ja ehituse valdkonda suundujaid on napilt veerandi piires.

Tema sõnul tuleks vähendada ülikoolidesse vastuvõetavate arvu, kuna mitmel alal saadakse koht nn järelnoppimise vormis ehk järelkonkursside kaudu, mistõttu jõuavad ülikooli tihti need, kes sinna ei peaks jõudma. Sellega juhtis ta tähelepanu üha kahanevale gümnaasiumilõpetajate arvule, mis tema sõnul lähiaastatel sama trendi jätkab. Seetõttu leidiski Veskimägi, et kohtade arv ülikoolis tuleb viia vastavusse vähenenud gümnaasiumilõpetajate arvuga.

Veel rõhutas ta, et tuleks suurendada väliskonkurentsi välisõppejõudude toomiseks meie ülikoolidesse ning tihendada koostööd ettevõtetega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. May 2009, 13:06
Otsi:

Ava täpsem otsing