Tiiu Aro: seagripi vastu olemas ravimid ja tegevusplaan

28. aprill 2009, 08:30

Tervisekaitseinspektsiooni peadirektori
Tiiu Aro sõnul pole Eesti elanikel vaja maailmas leviva seagripi pärast muret
tunda, sest riigil on taudi vastu olemas nii tegevusplaan kui ka ravimid.

Aro ütles ETV saates "Terevisioon", et Eestil on olemas riiklik tegevusplaan, mida on auditeerinud Euroopa Komisjon ning milles on paika pandud kindlad tegevusjuhised, kuidas haiguse puhkemisel käituda. Tema sõnul teeb tervisekaitseinspektsioon taudi ennetamiseks koostööd ka teiste ametkondadega.

"Ma arvan, et Eesti rahval ei ole põhjust muretseda," ütles Aro. Juhul kui Eesti elanikud on reisinud ohupiirkonda ja sealt tagasi tulles ilmnevad haigestumise tunnused, soovitab Aro võtta ühendust perearstiga ning teha seda võimalusel telefoni teel, et oleks vähem kokkupuuteid kaaskodanikega. Aro lisas, et haiguse vastu on ravim olemas.

Tervisekaitseinspektsiooni juhi sõnul taud sealiha söömisel ei levi ning 70-kraadise kuumutamise juures ei ole isegi haigestunud sea liha söömine ohtlik, küll aga on ohtlik nakatunud seaga kokkupuutumine.

"Haigus levib eelkõige piisknakkusega, kas siis haige inimese aevastamise, köha kaudu või viirust sisaldavate piiskade sattumisel mingitele pindadele või kätele. Siit ka soovitus väga sageli käsi pesta," ütles Aro.

Rahvusvaheline Terviseorganisatsioon (WHO) tõstis seoses leviva seagripiga pandeemiaohu riskitaset kolmandalt astmelt neljandale.

27. aprilli õhtu seisuga oli Mehhikos seagripi tõttu registreeritud 149 surmajuhtumit. Üle 40 inimese on seagrippi haigestunud USA-s. Kanada on teatanud kuuest nakatumisjuhtumist, Hispaania ühest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. April 2009, 08:30
Otsi:

Ava täpsem otsing