Arendustöötaja kaasamiseks saab taotleda toetust

Allar Korjas 13. mai 2009, 00:00

Eelmise aasta lõpul avatud arendustöötaja kaasamise toetusprogrammi raames on EAS nüüdseks langetanud esimesed rahastamisotsused ning mitmes ettevõttes on hinnatud arendustöötajad juba ka ametis.

Arendustöötaja kaasamise toetusprogramm aitab ettevõtetel palgata rahvusvahelise töökogemusega tippspetsialiste, kelle palgakulu käiks muidu paljudele firmadele üle jõu. Toetuse saamise eeldus on see, et arendustöötaja kaasamine tekitab ettevõttes suure arenguhüppe. Selle tulemusel peab kasvama firma ekspordimaht tänu uute toodete väljatöötamisele, uue tehnoloogia juurutamisele või uutele välisturgudele sisenemisele. Kuna toetuse abil saab arendustöötajat palgata ajutiselt, siis peab tema tipptasemel teadmistepagas jääma siia ning aitama ettevõttel kasvatada konkurentsivõimet ka edaspidi.

Rahvusvaheline kogemustepagas jõuab Eestisse, sest EASi toel saavad Eesti ettevõtjad palgata tipptasemel teaduri, inseneri, tootedisaineri või rahvusvahelise turundusjuhi, kes annaks tänu rahvusvahelisele kogemusele ettevõttele uue hingamise. Konkreetse arendustöötaja valib välja ettevõte ise, kuid oluline on sobivat inimest valides lähtuda firma tulevikuplaanidest.

Vähetähtis pole ka tugev praktiline kogemus - kaasatavalt arendustöötajalt nõutakse vähemalt viieaastast rahvusvahelist töökogemust omas valdkonnas. Samuti on tähtis arendustöötaja sobivus senise meeskonnaga, sest ta peab koolitama siinseid töötajad nii, et ettevõte saaks uuel tasemel tööd jätkata ka arendustöötaja lahkumise järel.

Toetust saavad taotleda kõik kodumaised äriühingud. Arendustöötajat saavad EASi toel palgata Eestis registreeritud äriühingud sõltumata suurusest.

Toetussumma ülemist ja alumist piiri ei ole kindlaks määratud, kuid EAS rahastab kuni 50% arendustöötaja kaasamise kuludest. Projekt on tähtajaline - arendustöötaja palkamist rahastatakse kuni 3 aasta vältel.

EASi arendustöötaja kaasamise toetusprogrammi kaasrahastab Euroopa Sotsiaalfond. Aastani 2013 vältava toetusprogrammi maht on 210 miljonit krooni, tänavu on plaanitud ettevõtetele toetusteks jagada 70 miljonit krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing