Kõigepealt on ehitusprojekt, siis tuleb tööprojekt

Mauno Inkinen 27. mai 2009, 00:00

Hedman Partnersi advokaat Liisa Linna kommenteeris 19. mai Äripäevas ehitusseadust, märkides, et seaduse järgi on nüüd ehitusloa saamise eelduseks tööprojekt.

Loomulikult on ehitusprojekt ikka vajalik ja tellijale on igal juhul kasulikum, mida põhjalikum see dokument on. Kuid eel-, põhi- ja tööprojektil on oma erisused ja kasutuseeesmärgid. Standard EVS 811:2006 Hoone Ehitusprojekt annab ammendava kirjelduse ehitusprojekti staadiumite kohta.

Meie arvates ajab advokaat kaks asja segamini: üks on nn ehitusprojekt ehitamiseks ja hoone kasutamiseks ning teine nn ehitusprojekt vajalikus mahus ehitusloa taotlemiseks (vt majandusministri 27.12.2002. a määrus "Nõuded ehitusloa taotlemisel esitatavale ehitusprojektile" - meie teada ei ole keegi seda määrust muutnud ega tühistanud).Ehitusloa kehtetuks tunnistamine toimub aga ehitusseaduse paragrahv 28 järgi. Ja ehitusloa taotlemiseks ei pea tegema tööprojekti.

Paljudel juhtudel ei saagi tööprojekti enne ehitamist teha - puuduvad andmed seadmete kohta. Samuti võivad tööjoonised sisaldada salajast infot, mida ehituse tellija ei taha suurele ringile (nt ehitushanke läbiviimine) levitada, ärilistel või turvalisuse kaalutlusel.

Konsulteerisime Äripäevas avaldatut majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga. Ministeeriumi vastusest nähtub, et tegelikult ei ole endise olukorraga võrreldes ehitusloa taotlemise projektiga midagi muutunud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing