Ford üritab kasutada elu võimalust

01. juuni 2009, 19:19

Kasutamaks ära olukorda, kus kaks
peakonkurenti on pankrotikaitse all, valmistub Ford võtma turuosa, kirjutab The
Wall Street Journal.

Ilma valitsuse abita hakkama saanud Ford Motor kavatseb kolmandas kvartalis suurendada sõidukite ja veokite tootmist kümme protsenti võrreldes eelmise aasta sama ajaga, kinnitas majanduslehele Fordi üks juhte. Tegemist oleks esimese olulise tootmise suurendamisega pärast kaks aastat kestnud vaheaega.

Täna pankrotikaitse alla läinud General Motors ning ilmselt peagi sellest väljuv Chrysler seevastu kavatsevad sulgeda tehaseid terve kolmanda kvartali jooksul. See annab Fordile võimaluse suvekuudel müüki suurendada samal ajal kui GM ning Chrysler on sunnitud keskenduma oma siseprobleemide lahendamisele.

„See on meie elu võimalus eristuda teistest kodumaistest autotootjatest,“ kinnitas ajalehele isik, kes teab Fordi asju üsna hästi. „Aga mitte keegi ei hakka meile kätte andma kingitusi. Me peame välja laskma tooteid, mida inimesed soovivad osta,“ lisas allikas ning kinnitas, et „turu haaramiseks tuleb ära kasutada ajalooline võimalus“.

Ford on juba USA jaeturgu võitnud eelmisest seitsmest kuust kuuel ning analüütikute hinnangul juhtus see ka maikuus (müügitulemused avaldatakse homme). 30. aprilli seisuga oli Fordi turuosa USAs 13 protsenti.

Fordi aktsia hind on täna kerkinud 6,6 protsenti 6,12 dollarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. June 2009, 19:19
Otsi:

Ava täpsem otsing