Merko ja Tallinki hotell maksis 30 mln kr dividende

01. juuni 2009, 11:00

Endise Merko Grupi (tänase Riverito)
sajaprotsendiline tütarettevõte E.L.L. Kinnisvara ja Tallinki suuromaniku
Infortari ühisettevõte Vara HTG maksis mullu 30 miljonit krooni dividende.

Lisaks võeti 164 miljonit täiendavat laenu, mis seisis aastavahetusel ettevõtte pangakontol.

Tallinnas aadressil Laikmaa 5 asuva hotelli omaniku Vara HTG müügitulu kukkus tunamulluselt 42,9 miljonilt kroonilt eelmisel aastal 40,7 miljonile. Ettevõtte puhaskasum langes 93 miljonilt 10,7 miljoni kroonini.

Majandusaasta aruandest selgus, et Vara HTG vahetas SEB laenu Nordea vastu. Nordea pangast võttis Vara HTG ligi 400 miljonit krooni ja maksis sellest SEB laenu täielikult tagasi. 2007. aasta lõpus oli ettevõttel SEB laenu 216,5 miljonit krooni. 2008. aasta lõpul oli Nordea panga laenujääk 380,5 miljonit krooni ehk 164 miljonit krooni aastatagusest laenujäägist rohkem.

Vara HTG pangakontol oli 2008. aasta viimasel päeval raha 171 miljonit krooni.

Ettevõte maksis eelmisel aastal välja 30 miljonit krooni dividende, mis Vara HTG juhatuse liikme Aldo Daponi sõnul olid pärit 2006. aastast. "Vara HTG määras dividendid 2006. majandusaasta eest, nende dividendide reaalne väljamaksmine toimus 2008 aastal. Sealt ka rahakäibe aruandes rida, kust nähtub dividendide maksmine," selgitas ta.

2007. aasta eest Vara HTG dividende ei määranud ning neid ei ole ka välja makstud, kinnitas Dapon. Seega, kuna 2008 aasta eest ei ole samuti dividende määratud, siis ei saa neid ka välja maksta, lisas ta. Jaotamiskõlbulikku kasumit on firmal kogunenud 371,6 miljonit krooni.

Dapon ülejäänud küsimustele ei vastanud. "Küsimused puudutavad otseselt ettevõtte äritegevust. Vara HTG ei ole avalik ettevõte, seega ei pea ettevõtte aktsionärid võimalikuks ka oma ärilisi otsuseid ja plaane avalikustada. Kaalume oma töös pidevalt erinevaid investeerimisprojekte. Käesolevas majandussituatsioonis on majanduslikult põhjendatud ettevõtte likviidsuse tagamine," põhjendas ta.

Ajaleht küsis Daponilt, miks suurendas Vara HTG SEB laenu refinantseerides hüppeliselt oma laenukoormust, hoides seejuures suurt summat rahas ning millisele riskile juhtis tähelepanu ka majandusaasta aruandele hinnangu andnud audiitor.

OÜ Accept audiitor Enre Oru aruandes seisab nimelt: "Lisamata märkust meie arvamusele, juhime tähelepanu raamatupidamise aastaaruande lisale 5, milles on selgitatud kinnisvarainvesteeringu hindamise asjaolusid ja tingimusi."

Lisa 5 ütleb samas, et Laikmaa tn 5 bilansiline väärtus on 582 miljonit krooni ehk üheksa miljonit vähem kui mullu. Lisatud on, et kinnisvarainvesteeringut hindas AS Rime Kinnisvara. Hindamisel kasutati diskonteeritud rahavoogude meetodit, kus kapitalisatsioonimääraks arvestati 8%.

Kinnistu reaalne müügihind võib hinnangust erineda +/-10%, märkis Rime. Kinnisvarainvesteeringut teenindavate rahavoogude tagatiseks on pikaajalised rendi- ja finantseerimislepingud Tallink Gruppi kuuluva TLG Hotelli ja Nordea pangaga, lisas aastaaruanne.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. June 2009, 07:20
Otsi:

Ava täpsem otsing