KredExi ettevõtluslaenu jagavad ka SEB ja DnB NORD

02. juuni 2009, 14:24

Ettevõtete pikaajalise finantseerimisega
seonduvate probleemide leevendamiseks pakub KredEx koostöös pankadega
ettevõtetele pikaajalisi laene, mida vahendavad nüüd ka SEB ja DnB NORD.

29. maist saab laenu taotleda lisaks UniCredit Bank Eesti filiaalile ka SEB Pangast ja DnB NORD Pangast, teatas KredEx. Laenuressursiga kaasnev hüve väljendub eelkõige madalamas intressimarginaalis.

SEB-le on äärmiselt oluline, et tema eksportivatel klientidel on võimalik laenuressurssi kasutada ning seeläbi tavapärasest väiksemaid finantskulusid kanda, kommenteeris SEB juhatuse esimees Ahti Asmann.

KredExi ja pankade koostöös pakutava laenu tingimused on sarnased tavapärasele pangalaenule, kuid võimaldatakse pikka laenuperioodi pikkusega kaks kuni kümme aastat. Maksimaalseks laenusummaks on 30 miljonit krooni ettevõtte kohta. Laenu sihtgrupiks on vähemalt kolm aastat tegutsenud ettevõtted, mille ekspordikäive viimasel majandusaastal oli vähemalt kaheksa miljonit krooni ja mitte vähem kui 20% ettevõtte kogukäibest. Soovituslikult peaks neil olema rohkem kui üks välisostja.

KredExi ja pankade koostöös pakutavat pikaajalist laenu rahastatakse Euroopa regionaalarengu fondist.

Ettevõtetele pikaajalise laenu pakkumine KredExi ja pankade koostöös on üks eksportivatele ettevõtetele suunatud riikliku tugipaketi meetmetest. Tugipaketi raames pakub KredEx alates aprilli algusest ettevõtetele ka edupõhise intressiga allutatud laenu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. June 2009, 14:24
Otsi:

Ava täpsem otsing