Jaan Puusaag: ettevõtlus vajab enam tähelepanu

03. juuni 2009, 13:55

Ettevõtlus vajab tähelepanu ja eriti just
positiivse poole pealt, ütles Monte Carlos toimunud Maailma Ettevõtja valimisel
osalenud Krimelte OÜ juhatuse esimees Jaan Puusaag.

Eesti esindaja osales konsultatsiooni- ja audiitorbüroo Ernst Young poolt korraldatud Maailma Ettevõtja konkursil esmakordselt. Maailma Ettevõtja tiitlile konkureeris Jaan Puusaag koos 43 eri riigi Aasta Ettevõtjaks valitud inimesega.

Puusaagi sõnul on sellisel üritusel osalemine väga suur au igast kaliibrist ettevõtjatele. "Ürituse õhkkond, väärikus ja kandepind olid sellised, mida ükski ettevõtja raha eest osta ei saa – see tuleb välja teenida. Ettevõtted, mida ettevõtjad konkursil esindasid, olid seinast seina, seda nii suuruse, töötajate arvu kui ka tegevusalade poolest," rääkis ta. "Kõik 43 finalisti tundsid ennast igal sammul võitjatena. See, et üks meist väljus lõpus võitjana, oli temale pigem boonus," lisas Puusaag.

Krimelte juhi sõnul oli konkursi vastu väga suur meediahuvi. "Ajakirjanikud uurisid, mida arvavad ettevõtlusliidrid majandusolukorrast ja millised oleks lahendused. Andsin pooletunnise intervjuu BBC-le. Loodetavasti suureneb järgmistel kordadel ka Eesti ajakirjanduse huvi konkursi vastu, sest ettevõtlus vajab tähelepanu ja eriti just positiivse poole pealt. Negatiivset on niigi piisavalt. Samuti on Eesti ettevõtluses vähe võimalusi olla maailmas pildil sellises mastaabis," kirjeldas Puusaag.

Konkursil pälvis esikoha autoklaase tootva Hiina firma Fuyao Glass Industry Grupi juhataja Cao Dewang.

"Sellel aastal toimuvale EOY konkursile kandideerimiseks ootame ettevõtlike ärimeeste avaldusi juuni lõpuni," sõnas konkursi Eesti programmijuht, ASi Ernst Young Baltic juhtivkonsultant Tarmo Toiger.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. June 2009, 14:15
Otsi:

Ava täpsem otsing