Samlik: siseturism müüb tänavu hästi

29. juuli 2009, 10:06

Varasemast suurem hulk sooduspakkumisi on
tänavu mõjutanud siseturismi kasvu, eestlased eelistavad
enim spaapuhkuseid, sõnas Estraveli juht Anne Samlik.

"Siseturismi mõjutab positiivses suunas varasemast suurem hulk sooduspakkumisi, näiteks erinevate spaade sooduspakkumised on väga hästi müügiks läinud. Klientide koguarv on seega tõusnud – hinnatase on märksa madalam ja võimalusi rohkem," rääkis Samlik eestlaste eelistustest tänavu Eestis puhata.

"Eestisse reisivate välisturistide hulk ja huvi Eesti vastu on jäänud suures plaanis eelmise aastaga samale tasemele, kuid kindlasti on mõnevõrra vähenenud Eestis majutusele jne tehtavad kulutused. Grupid on väiksemad ja planeeritud reisid lühemad," lisas ta.

Samlik rääkis, et populaarsed on lühikesed linnapuhkused Euroopa linnadesse, kuid erinevate reisikorraldajate sooduspakkumiste toel lähevad hästi müügiks ka puhkusereisid Kreekasse ja Hispaaniasse.

"Suvel on alati olnud ja ilmselt jääb veel pikaks ajaks nii, et suvel on ikkagi kõige populaarsemad need kohad, kuhu on otselennud ja kohalike reiskorraldajate paketid – peamised hitid on Kreeka, Hispaania, Türgi." Tema sõnul on siseturismi pakkumistest eelistatuimad spaapuhkused.

Estravelil läheb Samliku sõnul hetkel stabiilselt ja tulevikku vaadatakse optimistliku pilguga. "Eelmise aastaga ja tänavu aasta alguses toimus teatav mahtude vähenemine, seda eriti äriklientide osas, kuid tänaseks on olukord stabiliseerunud," ütles ta.

Kuna reisiturg tervikuna on vähenenud (ja majanduskeskkond muutunud), siis sellega seoses ka Estraveli kui Eesti suurima reisibüroo käive, tõdes Samlik. "Suure osa Estraveli klientidest moodustavad ärikliendid, kelle välislähetuste eelarve sattus majanduslanguse tingimustes löögi alla. Eraklientide osas on olukord stabiilsem, kuna Eesti inimesed on õppinud head puhkust hindama ning püüavad võimalusel selle pealt oluliselt mitte kokku hoida," lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. July 2009, 13:03
Otsi:

Ava täpsem otsing