Viimsi vald koostas positiivse lisaeelarve mahuga üle 20 miljoni

Viktoria Lummo 17. august 2009, 00:00

"Saame teha positiivse lisaeelarve, sest olime liialt ettevaatlikud, kuid neid omavalitsusi väga palju ei ole," rääkis vallavanem Haldo Oravas homme volikogu arutatavast lisaeelarvest. "Tegime oma eelarve valmis just siis, kui oli see hullem esimene teade, et osa tulumaksust võetakse omavalitsustelt ära," märkis ta.

Vallavanema sõnul kärbiti toona Viimsi eelarvet nädala jooksul 15 miljoni krooni võrra. Hiljem selgus, et tegelik kärpimine tuli väiksem. Viimsi jaoks tähendas see tegelikult 7-8 miljonit krooni vähem, selgitas Oravas.

"Sealt tekkis teatav reserv, kuna me teadlikult alaprognoosisime tulumaksu laekumist," ütles vallavanem ja lisas, et seda tehti riskide vähendamiseks. "Meil olid siin mõned vara müügist saadavad tulud, mille kohta me täpselt ei teadnud, kas nad laekuvad sellel aastal, aga eelarves olid nad sees ja selle riski katmiseks me alaprognoosimise tulumaksu laekumist," kinnitas ta.

Ma arvan, et prognoosisime õigesti asju ja olime pigem pessimistid, sest ei teadnud, milliseks kujuneb aasta lõpp, märkis Oravas.

Viimsi valla rahandusameti juhataja Tähve Milti sõnul on ka Rae ja Jõelähtme vallas tulumaksu laekumine olnud heal tasemel. Päris kõigil ei ole nutune seis, ütles ta.

Viimsi positiivse lisaeelarve maht on 22,3 miljonit krooni, sellest 19,6 miljonit tuleb üksikisiku tulumaksust. Valda on laekunud üksikisiku tulumaksu planeeritust rohkem, kinnitas Milt.

Milti sõnul on Viimsi vald ülejäänud raha planeerinud investeeringutesse. "25 miljonit läheb investeeringutesse - teede-ehitusele täiendavalt ja kooli refinantseerimisele," märkis rahandusameti juht.

Milti ütlusel pole tulumaksu laekumine eriti vähenenud. Kuigi juuli laekumine oli kümme protsenti väiksem kui eelmisel aastal, siis aasta plaanis ei ole tulumaksulaekumises midagi dramaatilist, rääkis ta.

"Tõmbasime tulumaksuplaani 20 protsenti kokku, sellest on piisanud, kui see kukkumine kestab isegi aasta lõpuni, siis tuleme omadega ilusti välja," ütles ta.

Milt märkis, et järgmise aasta eelarveprojekti on sisse arvestatud majanduse langus. Mis aasta tasemele jääb tulumaksuplaan, selles jõutakse selgusele alles arutluse käigus, lisas ta.

Volikogus opositsioonilist Keskerakonda esindava Ants-Hembo Lindemanni sõnul pole nemad lisaeelarve teemal veel ühist seisukohta kujundanud. Samas on hea, kui raha on kulutamiseks plaanitust enam, lisas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing