Läti kaalub oma tuumajaama rajamist

17. august 2009, 10:16

„Võõra aatomiga oma vajadusi ei kata,“ on
majandusleht Biznes Baltija pealkirjastanud artikli, milles käsitleb Lätis
ringlevaid plaane tuumajaama ehitamiseks Läti riigi territooriumile.

Sellest aastast töötab Läti Teaduste Akadeemias töögrupp, kuhu kuuluvad Latvenergo, Latvijas gaze ja Itera Latvija esindajad. Nende eesmärk on valmistada ette pinnas Lätti tuumajaama rajamiseks. Töögrupi visandite järgi võiks Läti oma tuumajaama saada kõige varem aastatel 2025-2030 – esimene ülesanne on aga positiivse avaliku arvamuse kujundamine, kirjutab leht.

Äsja Soome Loviisa tuumaelektrijaama väisanud Läti tuumenergia alase töögrupi juht Juris Ekmanis (teaduste akadeemia president) ütles, et mitmed riigid Läti lähiümbruses kaaluvad oma tuumajaama ehitamist – Eesti, Soome, Valgevene, Kaliningradi piirkond. „Nii võib kujuneda selline olukord, kus kõik riigid meie ümber likvideerivad oma energiadefitsiidi, aga meie mitte. Nii tuleb meil hakata kalli hinnaga nende elektrit sisse ostma,“ ütles Ekmanis.

Läti elektrienergia defitsiit on 30-35%.

Leedu Ignalina tuumaelektrijaam lõpetab tegevuse selle aasta lõpus. Uue tuumajaama ehitamise plaanid Balti riikide ühiste jõududega, kuhu hiljem kaasati ka Poola, on aga takerdunud. „Usume sellesse projekti järjest vähem,“ tunnistas lehele Latvenergo esindaja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. August 2009, 15:01
Otsi:

Ava täpsem otsing