Valitsus andis heakskiidu Eleringi ostuks

27. august 2009, 21:03

Täna andis valitsuskabinet nõusoleku
Eesti Energia põhivõrguettevõtja OÜ Elering eraldamiseks emaettevõttest ning
majandus- ja kommunikatsioonimister Juhan Partsile volituse, millekohaselt ostab
riik ettevõtte 2,093 miljardi krooni eest.

Põhivõrkude eraldamine Eesti Energia kontsernist tuleneb Euroopa Liidu nõudest, millega tuleb tagada põhivõrgu sõltumatus tootmis- ja müügitegevusest, teatas majandusministeerium.

Majandusminister Juhan Parts ütles, et selle sammuga muudame Eesti elektrituru läbipaistvamaks ja kõigi turul konkureerivate ettevõtete kohtlemise võrdseks.

Eleringi eraldamine Eesti Energiast on olnud päevakorral 2007. aasta sügisest. Eraldamist ette valmistava komisjoni hinnangul on ettevõtte müük riigile võrreldes teiste lahendustega parim lahendus, sest see on õiguslikult kõige lihtsam ja kiirem. Samuti tekitab müük kõige vähem probleeme võlakohustuste osas.

Eleringi hind tuleneb ettevõtte bilansilisest väärtusest selle aasta juulilõpu seisuga ning tehing ei suurenda riigisektori eelarvedefitsiiti. Tehingu finantseerimiseks on mitmeid võimalusi.

Elering omandusse jäävad pärast tehingut kõik 330-110kV liinid ja alajaamad. Samuti lõpetab ettevõte tugiteenuste ostmise Eesti Energialt. Tehingu peab kinnitama Eesti Energia nõukogu ja üldkoosolek. Riigi omandusse peaks ettevõte jõudma selle aasta lõpuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. September 2009, 15:40
Otsi:

Ava täpsem otsing