iPhone viis Apple'i aktsia rekordile

20. oktoober 2009, 17:05

USA tehnogigandi Apple aktsia tegi kõigi
aegade kõrgeima hinnarekordi juba enne „päris“kauplemise algust eile pärast
börsi sulgemist.

Uueks hinnarekordiks sai kirja 204,85 dollarit, mis eelmisest, 2007. aasta detsembris saavutatud 202,96st mõnevõrra kõrgemal on. Peamiseks põhjuseks on eile hilisõhtul avaldatud kvartalitulemused, mis tõepoolest küündisid erakordsetele tasemetele – kasumiks tuli aastatagusest 46 protsenti kõrgem 1,67 miljardit dollarit.

Apple’i õnne aga teistele tehnoloogiafirmadele üle kanda päris nii lihtsalt ei saa. „Tugevad tulemused Apple’s on tingitud eeskätt ettevõtte-spetsiifilistest faktoritest,“ märkis JPMorgani analüütik Mark Moskowitz The Wall Street Journalile.

Credit Suisse’i analüütik Bill Shope tõstis tehnofirma 12-kuu hinnasihi lausa 250 dollarile ning lisas, et Apple jääb nende parimaks tarbijale suunatud valdkonna valikuks.

Apple müüs kvartali jooksul 7,4 miljonit iPhone’i ning sealhulgas kõige värskemat 3GS mudelit. Analüütikute enamus ootas, et tarbijad koguvad kolme kuu jooksul vaid 7 miljonit nutitelefoni.

Praegu kaupleb Apple aktsia enam kui 5protsendilises plussis eilse sulgemishinnaga võrreldes ning on kerkinud 200,15 dollarile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. October 2009, 18:46
Otsi:

Ava täpsem otsing