Ei miskit uut siin päikese all

ÄP 23. oktoober 2009, 00:00

Tule taevas appi! No kurat küll! Kui veel mõni aeg tagasi võiks arvata, et erakonnad oma rahaasjade ajamisel enam millegagi üllatada ei suuda, siis paistab, et see siiski nii ei ole. Üllatavalt ülbe nahaalsusega jätkatakse endiselt.

Nii algas seitse aastat tagasi (26.11.2002) ilmunud Äripäeva juhtkiri, mis rääkis parteide ülesnäidatud leidlikkusest enda rahastamisel. Tuleb tõdeda, et miski pole muutunud.

Tänane Äripäev paljastab varjatud rahastamisskeemi, milles konkreetse poliitiku valimiskampaaniat korraldava reklaamibüroo klientideks hakkavad ka selle poliitiku kampaaniat rahastavad ettevõtted, kes sõlmivad reklaamibürooga lepingud mitmete teenuste ostmiseks. Osa makstavast rahast läheb aga poliitiku valimiskulude katteks. See on skeem, kuidas hiilitakse mööda seadusest, mis keelab parteide rahastamise firmadel ning võimaldab jätta saladuseks ettevõtted, kes maksavad kinni poliitiku kulud. Poliitikuteks, kes sellist skeemi kasutasid, on endine turvaärimees, riigikogu kapokomisjoni esimees Jaanus Rahumägi ja endine politseijuht, riigikogu õiguskomisjoni liige Robert Antropov.

Mõlemad reformierakondlased väidavad, et nüüdseks pankrotistunud reklaamiagentuuri omanik on väljapressija ning mingit varjatud rahastamisskeemi pole. Äripäev ei ole kohus ega kohtumõistjagi, küll aga võime anda uurijaile teada, et siit see king pigistab.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:17
Otsi:

Ava täpsem otsing