Urmas Reinsalu: Tallinna Vee ohjeldamine võiks alata 1. jaanuaril

23. oktoober 2009, 12:18

Monopolide ohjeldamise seaduseelnõu võiks
jõustuda juba uuel aastal, mis hakkaks ohjeldama ka Tallinna Vee hinda, ütles
riigikogu IRLi fraktsiooni liige Urmas Reinsalu.

„Mõistlik on see 1. jaanuaril kehtima panna,“ leidis Reinsalu. „Ega siin ülemäärast aega ei ole." Tema sõnul on eelnõu parlamendile üle antud ja edasi peaks asja arutama majanduskomisjon.

„Ma loodan, et valitsuse pikem raport tuleb kiirelt ära ja siis saab majanduskomisjon seda arutada. Nad peavad saama valitsuse arvamuse,“ rääkis poliitik. Majandusministeerium on mingi eelhinnangu teinud, mis on igati soosiv sellele, lisas ta.

„Esialgse kalkulatsiooni järgi peaks vee hind nii veerandi võrra kukkuma,“ ütles Reinsalu. Kas hinna ohjeldamine seaduses nii libedalt läbi läheb? „Muidugi läheb,“ oli ta veendunud.

Reinsalu oletab, et lobby-kontorid on tööle rakendatud ja kindlasti soovivad avalikkuse ees piisavalt huvitatud isikud koondada sellest eelnõust moonutatud muljet, et see asi ei õnnestuks. Ta ei soovinud nimesid nimetama hakata.

Reinsalu rõhutas Tallinna Vee täna börsile antud värsket kasumiteadet, mis peaks vee hinna ülevaatamiseks eriti põhjust andma. Tallinna Vesi näitas täna hommikul avaldatud kolmanda kvartali majandustulemustes esimest korda ajaloos enam kui saja miljoni kroonist puhaskasumit ning tõenäoliselt ka ajaloo parimat kasumi marginaali.

Poolteist nädalat tagasi otsustas Isamaa ja Res Publica Liidu parlamendifraktsioon esitada Eesti Reformierakonna ja Erakonna Eestimaa Rohelised parlamendifraktsioonidele ettepaneku algatada monopolide ohjeldamise seaduse eelnõu.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimehe Urmas Reinsalu ja õiguskomisjoni esimehe Ken-Marti Vaheri koostatud seadustepaketi eesmärk on piirata vee-, kütte- ja gaasimonopole ning kaitsta kommunaalteenuste tarbijate huve.

Eelnõu eesmärk on seada monopolidele tulukuse piirmäärad, millest rohkem ei ole vee-, kütte- ja soojamonopolidel lubatud kasumit teenida, see on Euroopas laialdaselt kasutatav praktika. Samuti antakse konkurentsiametile täielik kontroll suuremate vee-ettevõtjate ja soojatootjate üle ning suurendatakse konkurentsiameti pädevust järelevalve teostamisel monopolide üle.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. October 2009, 00:10
Otsi:

Ava täpsem otsing