Swedbanki jõulukink Balti riikidele

Sirje Rank 15. november 2009, 10:24

Swedbank teatas lõppeval nädalal, et jätkab vana head traditsiooni ning annetab jõulude eel heategevuseks neli miljonit Rootsi krooni – muuhulgas läheb osa abist ahistatud laste toetuseks ja toiduabiks Balti riikides.

„Heade algatuste toetamine, et ehitada üles jätkusuutlik ühiskond, on osa Swedbanki ajaloost. See on nüüd järjestikku juba kaheteistkümnes aasta, mil me annetame raha heategevuseks ning ma olen uhke, et me saame oma traditsiooni jätkata ja jõulude lähenedes toetada ühiskonnas olulisi algatusi,“ edastas Swedbanki kontserni juht Mikael Wolf pressiteate vahendusel.

Neli miljonit on murdosa sellest 15 miljardist Rootsi kroonist, mis Swedbank buumi ajal Balti riikidest kasumina sai, kirjutab Rootsi päevalehe Svenska Dagbladet ajakirjanik Andreas Cervenka täna oma sapises kommentaaris, kus ironiseerib sügavas majanduskriisis Balti riikide rõõmu üle sellise kingituse üle. Heategevus on tervitatav, kuid mõnel juhul võiks hoiduda enesekiitusest ning toimetada vaikselt. Või kui pank tingimata soovib oma jõuluvanale reklaami teha, siis võinuks Balti riikides ehk tšekile nulli või paar otsa panna, kirjutab Cervenka.

Balti riikide majandus kukub tänavu 14-18% ja tööpuudus on küündimas 15-20%le. Swedbankil tänu Rootsi riigi abile rahapuudust ei ole. Heategevuseks annetatud summa on vähem kui sajandik sellest, mis pank omale boonusteks kõrvale on pannud, viitab ajakirjanik.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    15. November 2009, 12:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing