Aivar Hundimägi • 18. november 2009 kell 21:00

Rikaste TOP: Kinnisvarast hoidumine aitas: Rommi Roosimaa

Roosimaa on Äripäeva rikaste edetabelis 311 miljoni krooniga 94. kohal. Aastaga on ta suutnud oma kohta parandada kahesaja koha võrra ning vara kasvatada ligi kolm korda. Põhjuseks on kolmanda põlvkonna mobiilside areng. Baltronic tegeleb sidevõrkude komponentide ja seadmete müügiga. Ja teeb seda väga edukalt.

Teine Roosimaa eduloo põhjus on aga seotud 2007. aasta alguses ettevõttes toimunud muudatustega. Kuni 2007. aasta alguseni oli Roosimaal Baltronicis 51% suurune osalus, kaasomanik oli Tiit Talisoo. Äripäeva lugejatele on Talisoo ehk rohkem tuntud ansamblist Nemo, kus ta mängis basskitarri ja oli mitmete populaarsete laulutekstide autor. Ta on kirjutanud näiteks sõnad lauludele "Petlik õnn" ja "Ei ole meil aega tangkoks".

2007. aasta alguses toimus Baltronici jagunemine. Talisoo sai endale 13 miljoni krooni väärtuses vara ja Roosimaa sai Baltronicsi ainuomanikuks. Nüüd seda tehingut hinnates võib öelda, et Roosimaa tegi tulusa vahetuskauba.

Roosimaa ja Talisoo sõnul olid neil firma tulevikust erinevad arusaamad ja seetõttu läksid teed lahku. Roosimaa lausus, et Talisoo soovis rohkem tegeleda kinnisvaraga.

Kuigi erinevalt Roosimaast me Talisood rikaste edetabelist ei leia, siis tõenäoliselt ei ole tal põhjust olla pettunud.

Endine EMT ostu- ja haldusdirektor Talisoo tuli Baltronicu omanikeringi 2005. aasta aprillis, mil sai 100 000 krooni eest 49% Baltronicu aktsiatest. Enne seda oli ta olnud juba aasta Roosimaa kõrval teine juhatuse liige.

Talisoo ei jäänud omanikeringi aga kuigi kauaks. Juba 2006. aasta novembris liikusid tema aktsiaid tillukse jae- ja hulgimüügiga tegeleva OÜ Tikkar kontole, mille omanikuks oli Ülle Talisoo. Pärast aktsiate kannet muutis firma oma nime Talimatiks ja omanikeringi tuli ka Tiit Talisoo.

2007. aasta märtsis müüs Tikkar Roosimaale aktsiapaki 13 miljoni krooni eest tagasi. Hind oli võrdne ettevõtte bilansilise maksumusega.

Pärast tehingut hakkas Talimat kinnisvaraarendajaks ja eelmise aasta lõpuks oli aktsiate müügist teenitud rahast juba 8 miljonit krooni kinnisvarasse investeeritud.

Roosimaa aga tegutseb Baltronicuga jõuliselt Balti riikides ja Skandinaavias.

Hetkel kuum