Kaubamaja kasum kukkus 70%

Tõnis Oja 26. november 2009, 16:49

Tallinna Kaubamaja kolmanda kvartali kasum kukkus 70 protsenti, 15,4 miljoni kroonini ehk 0,38 kroonini aktsia kohta, teatas ettevõte börsile.

Seda võrrelduna 50,9 miljoni kroonise kasumiga ehk 1,26 krooniga aktsia kohta aasta tagasi. Kontserni käive kahanes seitse protsenti 1,6 miljardi kroonini.

Tallinna Kaubamaja juhatuse esimees Raul Puusepa sõnul on kontsern tänu olulistele kulukärbetele tütarettevõtetes ning sisemiste ressursside ümbervaatamisele tõstnud efektiivsust kõigis oma ärivaldkondades ning seeläbi suutnud hästi vastu seista jätkuvale hinnasurvele ja käibemahtude olulisele langusele, kirjutab ettevõte pressiteates.

"See sunnitud lahjenduskuur on tulnud kontserni elu- ja arenguvõimele kokkuvõttes kasuks, oleme muutunud paindlikumaks ja tulemuslikumaks. Palkade vähendamine kontoripoolel, müüjate osaline tööaeg, kokkulepped tarnijatega, sisseostetavate teenuste hindade langetamine, ebarentaablite kaupluste sulgemine – need sammud on nüüdseks suures osas tehtud," rääkis ta.

Kuigi tänavu kolmandas kvartalis majanduslangus pidurdus, pole tarbija kindlustunne Puusepa sõnul veel paranenud, samas on seegi trend liikumas paremuse suunas. "Tarbimine seisma jääda ei saa, pigem on küsimus ostuotsuse varasemast suuremas kaalumises ning ostude edasilükkamises," märkis ta.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. November 2009, 14:27
Otsi:

Ava täpsem otsing